Meb Personeli, Kamudan Haberler-Mebajans.com

1 Mayıs’ta ek ders ücreti ödenir mi?

1 Mayıs günü İşçi Bayramı olduğu için tatil ilan edildi. Peki 1 Mayıs’ta ek ders ücreti ödenir mi? Detaylar haberimizde.

1 Mayıs’ta ek ders ücreti ödenir mi?
11.330
02 Mayıs 2019 - 14:15

1 Mayıs’ta ek ders ücreti ödenir mi? sorusuna cevap vermemiz için öncelikle Yönetici Ve Öğretmenlerinin Ders Ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karara bakmamız gerekir. İlgili Karar’ın 16. maddesinde şöyle geçmektedir.

b) (Değişik :13/7/2007-2007/12399 B.K.K.) İl düzeyinde millî ve mahallî bayramların kutlamaları için kurulan hazırlık komitelerinde görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, millî ve mahallî bayramların hazırlık çalışmalarına katılan yönetici ve öğretmenler, söz konusu bayramların hazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğünde katılan öğrencilerin öğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde(1) ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.

İlgili Maddede açıkca görüldüğü gibi; Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin görev aldığı ulusal bayramlar ile idari tatillerde öğretmenlere ek ders ücretlerini ödemektedir 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda ek ders ücreti ödenmeyeceği anlaşılmaktadır.

film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sınıf öğretmeni adıyaman haber özel ders film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,