Meb Personeli, Kamudan Haberler-Mebajans.com

Özür Grubu Mağduru Öğretmenin Yazdıkları Yürek Burktu

Özür Grubu Mağduru Öğretmenin Yazdıkları Yürek Burktu
4 okuma
09 Şubat 2016 - 22:25

2016 özür grubu atamalarında illerarasında tayini çıkmayan Ayşe Öğretmenin geçtiğimiz hafta sonu sosyal medyada yapmış olduğu paylaşımı büyük yankı uyandırdı ve paylaşımı bütün öğretmen arkadaşlarında tarifsiz bir hüzün yaşattı. Ayşe öğretmenin sosyal medyada yaptığı paylaşımı aynen yayınlıyoruz :
‘’  16:30 itibariyle minik kızım ve eşimle vedalaştım. Yavruma aynı bahaneyi söyledim yine ağlarken,sana para kazanıp süt alacağım dedim. Tamam Anne dedi ve öptü. Ben ise otobüse zor attım kendimi. Ardımdan bakarken el sallıyordu Anne gidiyor dedi. Her kelimesi ok gibi işledi. Eve giderken Babasına Anne gitti süt alacak bana demesi ve aylarca o sütün gelmesini beklemesi adaletsizliğin çarkında hem Anneyi hem de yavruyu bitirecek. Rabbim sağlık versin diyorum artık bu stres hastanelik etti bitmedi,gitmedi yinede benden.  ‘’
Öncelikle Ayşe öğretmen için çok üzgün olduğumuzu belirtmek isterim inşallah bu sorun en kısa zamanda çözülür. Milli Eğitim Bakanlığına ise tavsiyemiz bu mağduriyeti biran önce bitirmesidir çünkü Bakanlığın yaptığı uygulama Anayasada belirtilen aile bütünlüğü parçalanamaz maddesine aykırıdır. Sayıları 2 bin olan özür grubu mağduriyetini çözmek Milli Eğitim Bakanlığı için çok zor olmasa gerek il emri verilerek bu mağduriyet çözülür başka çözüm yok. En azından öğretmenler ve aileleri aynı ilde yaşasınlar. Çünkü aynı ilde en azından hafta sonunu birlikte geçirirler ama araya iller girerse durum çok farklı olur.
Anneler yavrusundan ayrılmasın sağlıklı bir nesil için bu şarttır. Özür grubunda 2 bin öğretmenin mağdur olması demek 2 bin ailenin mağdur olması demektir Sayın Bakanımız Nabi AVCI’nın özür grubu mağduriyetinin çözümü için il emrini uygulamasını getireceğini ve mağduriyeti bitireceğini . En geç önümüzdeki hafta bu konu ile ilgili müjdeyi vereceğine bütün kalbimizle inanıyoruz .

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

muhasebe programları sınıf öğretmeni adıyaman haber