Meb Personeli, Kamudan Haberler-Mebajans.com

500 Yıl Yaşamak Mümkünmüş

500 Yıl Yaşamak Mümkünmüş
3 okuma
23 Aralık 2013 - 18:59

ABD’nin California eyaletindeki Buck Yaşlılık Araştırmaları Enstitüsü’nden bilimciler, genleri ile oynadıkları Caenorhabditis elegans cinsi kurtçukların yaşam süresini 5 kat artırmayı başardıklarını açıkladı.

Araştırmacı ekibin başında bulunan Dr. Pankaj Kapahi, yaşlanma sürecinin sadece genlere değil, genlerin birbirleri ile etkileşimine de bağlı olduğunu bu sayede kanıtladıklarını belirtirken;

“Kurtçukların genlerinde gerçekleştirdiğimiz iki bağımsız mutasyon pozitif bir reaksiyon zinciri oluşturdu ve yaşam süresini 5 katına çıkardı” dedi.

Kapahi, bu başarının insanın ömrünü uzatmak adına yapılan araştırmalar için dönüm noktası olduğunu belirtti.

Artrite Sürpriz Umut

İSKOÇYA’daki Dundee Üniversitesi’nden bilim- insanları tamamen güvenli ve ucuz bir tansiyon ilacının artrit hastalarının ağrılarını büyük oranda azalttığını tespit ettiklerini açıkladı.

Tansiyon hastalarının yanı sıra ağır akne problemi ya da hormonal bozukluk yaşayan hastalara da verilen ‘spironolakton’ etken maddeli ilaçları kullanan hastaların daha az ağrı çektiğini gözlemlediklerini belirten uzmanlar, net sonuçlar elde etmek için ilacı 70 yaşın üzerindeki 86 artrit hastası üzerinde 12 hafta boyunca test edeceklerini söyledi.

Hürriyet

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

muhasebe programları sınıf öğretmeni adıyaman haber