Meb Personeli, Kamudan Haberler-Mebajans.com

Akıllı Şehircilik Bu Zirvede Masaya Yatırılacak

BU YIL BEŞİNCİSİ DÜZENLENEN AKILLI BELEDİYECİLİK ZİRVESİ, KİŞİSEL VERİLER VE SİBER GÜVENLİK TEMASIYLA 19-20 ARALIK 2018 TARİHLERİNDE İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK. FARUK ECZACIBAŞI’NIN ANA KONUŞMACI OLARAK KATILACAĞI ZİRVEDE HEM AKADEMİDEN HEM KAMU KURUMLARINDAN HEM DE ÖZEL SEKTÖRDEN UZMAN İSİMLER BİR ARAYA GELECEK.

Akıllı Şehircilik Bu Zirvede Masaya Yatırılacak
144
13 Aralık 2018 - 17:00

Bu yıl beşincisi düzenlenen Akıllı Belediyecilik Zirvesi, kişisel veriler ve siber güvenlik temasıyla 19-20 aralık 2018 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. Faruk Eczacıbaşı’nın ana konuşmacı olarak katılacağı zirvede hem akademiden hem kamu kurumlarından hem de özel sektörden uzman isimler bir araya gelecek.

Marmara Belediyeler Birliği Şehir Teknolojileri ve İnovasyon Merkezi tarafından düzenlenen Akıllı Belediyecilik Zirvesi (ABZ), 19-20 Aralık tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. Zirvenin ilk günündeki oturumlarda, dijital dönüşüm çağında akıllı şehir kurmak, şehir yönetiminde siber güvenlik, kişisel verilerin yönetiminde sorumluluklar, riskler ve şehir için yerli / milli çözümler konuları gündeme alınacak. 20 Aralık’ta ise yerel yönetimler, akademi, STK’lar ve özel sektörden konularında uzman kişilerin katılacağı tematik çalıştaylar düzenlenecek.

Marmara Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın açılış konuşmasını gerçekleştireceği zirvenin konuşmacısı Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı; yapay zeka, nesnelerin interneti, veri güvenliği etrafında akıllı şehirlere ilişkin iyi uygulama örnekleriyle birlikte geniş bir perspektif sunacak. Zirve aynı zamanda hizmet standartlarının yükseltilmesi için başta teknolojik gelişmeler olmak üzere yeni araç ve uygulamalardan azami düzeyde fayda üretilmesi adına; Dijital Dönüşüm Derneği Başkanı İsmail Hakkı Polat, Samsung İş Geliştirme ve İş Ortaklıkları Avrupa Sorumlusu Yankı Yalçın, Microsoft Kamu Sektörü ve Kamu Yatırımlarından Sorumlu Genel Müdür Yrd. Erdem Erkul, TÜBİTAK Bilgem Siber Enstitü Müdürü Mustafa Dayıoğlu, Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, Boğaziçi Üniversitesi İnovasyon ve Rekabet Odaklı Kalkınma Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Aslı Deniz Helvacıoğlu gibi isimler bir araya gelecek.

Geleceğin şehirlerinin nasıl olması gerektiğinden yapay zekaya, nesnelerin interneti ve bulut teknolojilerinden siber güvenliğe, yerli ve milli inovasyondan blok zincir teknolojisine akıllı şehirleri şekillendiren unsurları gündemine alan ABZ; katılımcılara gerçekçi bir gelecek senaryosu çizecek.

Ana Sponsorluğunu MegaCard’ın üstlendiği zirvenin altın sponsorluğunu Microsoft, Alibaba Cloud ve BeyazNet üstlendi. Panasonic, Amazon Web Services, Bilge Adam, Forte ve Evreka da zirvenin gümüş sponsorları olarak yerlerini aldı.

Etkinliğe ilişkin tüm detaylar www.abz.com.tr adresinde yer alıyor.

film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sınıf öğretmeni adıyaman haber özel ders film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,