Meb Personeli, Kamudan Haberler-Mebajans.com

Alan Değişikliği Mezuniyete Göre Yapmalıdır

Alan Değişikliği Mezuniyete Göre Yapmalıdır
2 okuma
25 Mayıs 2016 - 10:38

Şuan eğitim camiasında istemediği, mutlu olmadığı alanda çalışmaya mahkum edilmiş binlerce öğretmen bulunmaktadır ve bu öğretmenlerin huzursuzluğu; verimsizliğe ve öğrencilerin başarı oranlarında düşüklüğüne neden olmaktadır.

Öğretmenlerin istemedikleri alanda çalıştırılması, öğretmenlere ve öğrencilere dolayısıyla Türk milli eğitim sistemine hiçbir yararı olmayacağı son derece açıktır.

Fizik, Kimya, biyoloji gibi mezunlar sınıf öğretmenliği yapıyor. Sınıf öğretmenleri fen bilimleri, matematik, İngilizce, Türkçe vs. öğretmenliği yapıyor. Alan değişikliği konusu öncelikle pedagojik ve eğitim açısında ele alınmalıdır. Tüm mesleklerde olduğu gibi öğretmenlerde ihtisas gördüğü alanda daha başarılı ve mutlu olur. Sırf norm fazlası ya da ilk atama bekleyen öğretmenler düşünülerek karar verilmemeli. Eğitimimizin kalitesi ve geleceğimiz olan öğrencilerimiz düşünülmeli.

Öğretmenler uzman olduğu alanda öğretmenlik yapmalılar ki geleceğimiz olan çocuklarımız daha başarılı ve mutlu bireyler olarak yetişmiş olsun.

Sendikaların mezuniyete göre alan değişikliği bir an önce olması için gerekli olan somut adımları atmalı ve bu mağduriyeti devam etmemesi için gerekli olan çabayı göstermelidirler.

Yasal hak ve pedagojik gereklilik olan MEZUNİYETE GÖRE ALAN DEĞİŞİKLİĞİ yapılarak öğretmenlerin mezuniyet alanına geçişi sağlanmalıdır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

muhasebe programları sınıf öğretmeni adıyaman haber