Meb Personeli, Kamudan Haberler-Mebajans.com

Anne olmak isteyenler dikkat!

Anne olmak isteyenler dikkat!
2 okuma
11 Aralık 2013 - 12:18

İNTERNETHABER-(DIŞHABERLER)

İsveç’in Karolinska Üniversitesi’ndeki profesörlerin yaptığı açıklamaya göre anne olmak isteyen bayanların 30 yaşından sonra yaşayacakları tehlikeyi açıkladı.

Bayanlarda 30’lu yaşların başlarında anne olmama riskinin %15 arttığını açıklandı. 20’li yaşların sonlarında anne olan bayanlara kıyasla 30-34 yaşları arasındaki bayanların hamilelik döneminde erken doğum ve düşük gibi problemleri %20 oranında arttığı açıklandı.

35 yaşında ilk kez anne olacak bayanlarda doğum vakalarında yaşanacak sorunların çok yüksek oranda olduğu fakat birçok kadının 35 yaşına kadar 1 kez doğum yaptığı tespit edildi.

Profesör Ulla Waldenström yaptığı açıklamada; yapılan araştırmalarda 30-34 yaş arası bayanların hamilelik sürecinde riskin çok yüksek olduğu yüksek kilo ve sigara kullanımınında riski katbe kat arttıdığını açıkladı.

Stockholm’da yapılan araştırmalarda 20-31 yaş arası hamile bayanların hamilelik sürecinde sorun yaşamadığı 35-39 yaş arası hamile bayanlarda birçok komplikasyon yaşandığı ve erken doğum oranının arttığı gözlendi. 

, Anne olmak isteyenler dikkat! {İNTERNETHABER}

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

muhasebe programları sınıf öğretmeni adıyaman haber