Meb Personeli, Kamudan Haberler-Mebajans.com

Başımız sağ olsun

Başımız sağ olsun
3 okuma
30 Kasım 2016 - 13:44

Adana’nın Aladağ ilçesinde 3 katlı bir kız öğrenci yurdunda çıkan yangında, 11’i kız öğrenci ve 1 görevli olmak üzere 12 kişi hayatını kaybetmiş, 22 öğrenci ise yaralanmıştır. Bu elim olay eğitim camiamızı ve milletimizi derinden üzmüştür. Ölen çocuklarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Canımızı yakan, bütün ülkeyi derinden sarsan bu hadise, çok boyutlu araştırılmalı, olaya sebebiyet veren bir kasıt veya ihmal varsa failler cezalandırılmalıdır. Bir daha böyle kazaların olmaması açısından, yurt binaları ve yatılı okullar başta olmak üzere, özellikle ve öncelikle bütün eğitim kurumlarında çok daha dikkatli, tedbirli olunmalı, önlemler önceden alınmalı, kontrol ve denetimler sık sık yapılmalıdır. Böyle olayların bir daha tekerrür etmemesi için yaşananlardan ders çıkarılmalıdır.

Acımız büyüktür. Ülkemizi yasa boğan böyle acıların bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, hayatını kaybeden öğrencilerimize Allah’tan rahmet, yaralılara şifa, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Eğitim Bir-Sen

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

muhasebe programları sınıf öğretmeni adıyaman haber