Meb Personeli, Kamudan Haberler-Mebajans.com

Cumhurbaşkanı Erdoğandan Öğretmenlere Ek Gösterge Müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Polislerimizin öğretmenlerimizin hemşirelerimizin din görevlilerimizin ve diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600’e çıkaracağız.

Cumhurbaşkanı Erdoğandan Öğretmenlere Ek Gösterge Müjdesi
5 okuma
25 Mayıs 2018 - 0:07

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Polislerimizin öğretmenlerimizin hemşirelerimizin din görevlilerimizin ve diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600’e çıkaracağız. Buradaki adaletsizliği bu vesileyle inşallah gidermiş oluyoruz” dedi.

“Polislerimizin öğretmenlerimizin hemşirelerimizin din görevlilerimizin ve diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600’e çıkaracağız”

Polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerine bir müjde vermek istediğini ifade eden Erdoğan, “Polislerimizin öğretmenlerimizin hemşirelerimizin din görevlilerimizin ve diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600’e çıkaracağız. Buradaki adaletsizliği bu vesileyle inşallah gidermiş oluyoruz. Böylece ülkeleri ve milletleri için fedakarca çalışan bu kamu görevlilerimizin emekliliklerinde de verdikleri hizmetlerin karşılığın alabilmelerini temin ediyoruz. Yeni döneme yepyeni bir anlayışla başlıyoruz. Çünkü vakit Türkiye vakti. Erdem, irade ve cesaretle Türkiye şahlanacak. Tek millet tek bayrak tek vatan tek devlet bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız” açıklamasında bulundu.

EK GÖSTERGE NEDİR?

Ek gösterge; memurların maaşlarının hesaplanmasında uygulanan bir hesaplama metodudur. Aynı zamanda emeklilik maaşlarının hesaplanmasında da kullanılır. Ek gösterge maaşı, ek gösterge puanının aylık katsayısı olarak belirlenir.

Ek göstergenin 3000’den 3600’e yükselmesinin etkileri

AYLIK NET MAAŞLARI  (24.-TL AZALIR)
EMEKLİ AYLIKLARI        404.-TL ARTAR
EMEKLİ İKRAMİYELERİ 14.553.-TL ARTAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

muhasebe programları sınıf öğretmeni adıyaman haber