Meb Personeli, Kamudan Haberler-Mebajans.com

Diplomatların Objektifinden Türkiye Ve Rusya Fotoğraf Sergisi Açıldı

TÜRKİYE’NİN MOSKOVA BÜYÜKELÇİLİĞİ BASIN MÜŞAVİRİ ORHAN GEZİGİL VE RUSYA DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI 2. KATİBİ IGOR MİTYAKOV’UN RUSYA VE TÜRKİYE’DE ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFLAR MOSKOVA’DA AÇILIŞI YAPILAN SERGİYLE SANATSEVERLERE SUNULDU.

Diplomatların Objektifinden Türkiye Ve Rusya Fotoğraf Sergisi Açıldı
157
28 Şubat 2019 - 22:31

Türkiye’nin Moskova Büyükelçiliği basın müşaviri Orhan Gezigil ve Rusya Dışişleri Bakanlığı 2. Katibi Igor Mityakov’un Rusya ve Türkiye’de çektiği fotoğraflar Moskova’da açılışı yapılan sergiyle sanatseverlere sunuldu.

Türkiye ve Rusya arasındaki diplomatik yoğunluğa rağmen boş vakit oluşturup fotoğraf çekmekten vazgeçmeyen Türkiye’nin Moskova Büyükelçiliği basın müşaviri Orhan Gezigil ve Rusya Dışişleri Bakanlığı 2. Katibi Igor Mityakov’un 2 ülkede çektikleri fotoğraflar Moskova Devlet Diplomasi Üniversitesi fuaye salonunda sanatseverlerle buluştu. Orhan Gezigil’in Rusya’da, Igor Mityakov’un ise Türkiye’de çektiği fotoğraflardan oluşan serginin açılışını Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ve Üniversite Rektörü Anatoli Torkunov gerçekleştirdi. Moskova Yunus Emre Kültür Merkezi, Ziraat Bankası, Türkiye Dışişleri Bakanlığı ve Moskova Devlet Diplomasi Enstitüsü ( MGİMO) desteğiyle gerçekleşen sergiye sanatseverlerin katılımı ise yoğun oldu.

“Bu fotoğraflar 2 ülkenin dostluk kareleridir”

Açılış töreninde konuşma yapan Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar serginin Türkiye’de önümüzdeki zamanlarda açılabileceğini söylerken üniversitenin rektörü Anatoli Torkunov sanatında ülkeler arası diyaloğa büyük katkı sağladığını belirtti. Gezigil ise çalışmaları hakkında “Fırsat buldukça diplomatik yoğunluk aralarında fotoğraf çekmeye devam ettik. Bu fotoğraflar iki ülkenin dostluk kareleridir” ifadelerini kullandı. Açılış töreninin ardından Gezigil ve Mityakov sanatseverlerle birlikte sergiyi gezerek fotoğrafları hakkında katılımcılara bilgi verdi.

film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sınıf öğretmeni adıyaman haber özel ders film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,