Meb Personeli, Kamudan Haberler-Mebajans.com

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 5 Okulun Kütüphanesini Yeniledi

DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, OKULLARDA EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİLERİN KİTAP İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAK VE EĞİTİMLERİNE KATKIDA BULUNMAK AMACIYLA “DİYARBAKIR KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİKLERİ” PROJESİ KAPSAMINDA 5 OKULDAKİ KÜTÜPHANEYİ YENİLEYEREK HİZMETE SUNDU.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 5 Okulun Kütüphanesini Yeniledi
0 okuma
02 Ağustos 2018 - 20:47

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, okullarda eğitim gören öğrencilerin kitap ihtiyaçlarını karşılamak ve eğitimlerine katkıda bulunmak amacıyla “Diyarbakır Kültür ve Sanat Etkinlikleri” projesi kapsamında 5 okuldaki kütüphaneyi yenileyerek hizmete sundu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, eğitime destek vermeye devam ediyor. Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) tarafından desteklenen, Valilik koordinesinde, Büyükşehir Belediyesince yürütülen “Diyarbakır Kültür ve Sanat Etkinlikleri” projesi kapsamında Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenen 5 dezavantajlı okuldaki kütüphaneleri yeniledi, okullarda tadilat yaptı.

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenen okullarda çalışmalar yürüten ve eksiklikleri tespit eden Büyükşehir Belediyesi ekipleri, tadilata ihtiyaç duyan Yenişehir ilçesindeki 100. Yıl İlkokulu, Turgut Özal İlkokulu, Gazi Ortaokulu, Bismil’deki Şehit Muhammed Said Çelik İlkokulu ve Bağlar ilçesindeki Nükhet Coşkun Akyol İlkokulu’nda yenileme çalışmaları yürüttü. Ekipler, elektrik ve su tesisatlarını yenileyerek, okulları boyadı. Okullarda eskiyen ve kullanılamaz duruma gelen kütüphaneleri de yenileyen ekipler, kitaplar yerleştirerek öğrencilerin hizmetine sundu.