Meb Personeli, Kamudan Haberler-Mebajans.com

Dolandırıcıların yeni hedefi öğretmenler!

Dolandırıcıların yeni hedefi öğretmenler!
3 okuma
23 Ocak 2016 - 14:13

MEB’in bir süre önce öğretmenleri, ‘teröre destek olmayın’ yönündeki uyardığı öğretmenler de, ‘teröre destek olduğun teftiş kurulunca saptandı’ diye arayan dolandırıcıların hedefi oldu. Öğretmenlerden, ‘Teftişten arıyorum’ diyerek para sızdırmak isteyen dolandırıcılara karşı Teftiş Kurulu Başkanı Atıf Ala öğretmenleri uyardı. “Denetim başkanlığı kimseden para istemiyor” diyen Ala, para isteyenlerin savcılığa bildirilmesini istedi.

‘Kimseye para vermeyin’

Beyaz Show’da yayına bağlanan Ayşe Öğretmen olayından sonra Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmenlik mesleği ile terörün asla yanyana gelemeyeceğini belirterek, öğretmenleri dikkatli olmaları için ikaz edip, takibe aldı. Bakanlığın uyarısının ardından önceki gün Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi’nde 1’i sözleşmeli 7’si kadrolu 8 öğretmen hakkında PKK propagandası yaptıkları iddiasıyla soruşturma açıldı. Siverek Kaymakamlığı’nca teröre destek iddiasıyla idari ve savcılıkça da adli takip başlatıldı. Eğitim camiasında bu olay sıcaklığını korurken, okullar ve öğretmenler de telefon dolandırıcılarının hedefi oldu.

Başkan, ‘Savcılığa gidin’

Özel-resmi okulları ve öğretmenleri arayan dolandırıcılar, ‘PKK’ya destek olduğunuz saptandı. Hakkınızda soruşturma açıldı. Teftiş’ten arıyorum’ diyerek para karşılığı dosyayı kapatmayı taahüt etti. Bakanlık, hemen harekete geçti. MEB Rehberlik ve Denetim Başkanı Atıf Ala, resmi yazıyla teşkilatı uyardı. Resmi ve özel okulları arayan ve adının Mehmet Gökmen olduğunu söyleyen kişi ya da kişilere itibar edilmemesini isteyen Başkan Ala, “Denetim başkanlığından aradığını belirterek, okul ve kurumlardan para telep eden bu kişinin Başkanlığımızla bir ilgisi yoktur. Başkanlığımız çalışanlarının böyle bir talepte bulunması sözkonusu değildir. Böyle bir durumla karşılaşılması halinde Cumhuriyet Savcılıkları’na suç duyurusunda bulunulması ve okulların uyarılması gerekiyorr” dedi.

Sevim Çelik

YENİ YÜZYIL GAZETESİ

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

muhasebe programları sınıf öğretmeni adıyaman haber