Meb Personeli, Kamudan Haberler-Mebajans.com

Eğitim Bir Sen: 3600 Ek Gösterge Hakkımızdır

Eğitim Bir Sen: 3600 Ek Gösterge Hakkımızdır
2 okuma
10 Ocak 2015 - 22:01

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Murat Bilgin, 3600 ek göstergenin eğitimcilerin de hakkı olduğunu ifade ederek, “Bu yolda mücadele ediyor, emek veriyoruz. Sonuç alıncaya kadar da mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

Eğitim-Bir-Sen Adana 1 No’lu Şube’nin öğretmenevinde düzenlediği ‘Okul Yöneticileri ve İşyeri Temsilcileri Buluşması’nda konuşan Murat Bilgin, eğitim çalışanlarının mali durumlarının iyileştirilmesi gerektiğini kaydederek, “Öğretmenlerimizin ayda en az 5 bin TL geliri olacağı günleri en kısa zamanda görmek en büyük hedefimiz ve isteğimizdir. İngiltere’de öğretmenlerin yıllık bütçesi var, bizde neden olmasın. Öğretmenlerin doktordan, mühendisten ne farkı var” diye sordu.

Destek kursu ücretlerinin verdikleri mücadele sonucunda yüzde 100 artırıldığını hatırlatan Bilgin, ek ders birim ücretinin de yüzde 100 artırılmasını ve nöbet ücreti konusunun da bir an önce çözüme kavuşturulmasını istedi.

Türkiye’nin geleceği olan gençlerin eğitim ve öğretimiyle ilgilenen öğretmenlerin işinin başına maddi sıkıntılarından arınmış olarak gidebilmelerinin sağlanması gerektiğini vurgulayan Bilgin, “3600 ek gösterge eğitimcilerin de hakkıdır. Bu yolda mücadele ediyor, emek veriyoruz. Sonuç alıncaya kadar da mücadelemizi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

310 bin üyesiyle eğitim hizmet kolunda Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olduklarını belirten Bilgin, “Biz bugün bu noktaya geldiysek, bu, 1992 yılından bu yana bütün teşkilatımızın büyük özverisi ve katkılarıyla olmuştur. Bizler bu noktaya fikrimizle, mücadelemizle geldik. Her zafer, önce fikir zaferidir. Her yenilgi de, önce fikir yenilgisidir” diye konuştu.

“Hem bizden öncekilerin izinde yürüdük hem de tarihe iz bıraktık” diyen Bilgin, şunları söyledi:

“Hep milletimizin yöneldiği yönde olduk, milletimizle aynı yönde yürüdük. Onun için Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü olduk. Burada kalabilmenin, bir adım öteye gidebilmenin yolunun da aynı istikamette yürümek olduğunu biliyoruz. Hiçbir zaman kendi değer yargılarımızı toplumun bir kesimine dayatmak gibi bir amacımız olmadı. Yapmaya çalıştığımız, kendi inançlarımızla öz yurdumuzda parya olmaktan kurtulmak ve tüm kardeşlerimizle birlikte eşit ve özgür olarak haysiyetimizle yaşamaktır. Bu nedenle, özlük haklarımızı iyileştirmek ve mesleki alanımızı geliştirmek için çalışmanın ötesinde hem yaşadığımız ülkede hem de dünyada mazlumların yanında, zalimlerin karşısında olduk ve olmaya da devam ediyoruz.”

Derdi Olmayanla Yola Düşülmez

İslam dünyasının bugün kan deryasında boğulduğunu ve kimsenin sesinin çıkmadığını dile getiren Murat Bilgin, “Dünyada Müslümanların Türkiyesi var, bizim gidecek neremiz var. Filistinli, Suriyeli, Iraklı Türkiye’ye geliyor. Onların umudunu boşa çıkarmamalıyız. Suriye, Filistin, Mescid-i Aksa, Irak, Arakan, Filipinler, Doğu Türkistan bizim derdimizdir. Biz, derdi olan insanlardan müteşekkil bir teşkilatız. Derdi olmayanla yola düşülmez” ifadelerini kullandı.

Bilgin, okul yöneticileri üzerinden kamuoyunda olumsuz bir algı oluşturulmaya çalışıldığına dikkat çekerek, şöyle devam etti: “Bize çamur atanlara sesleniyorum: Şimdiye kadar eğitimin ve eğitim çalışanlarının hiçbir sorununa çözüm bulamamışken, hangi yüzle çalışanların karşısına çıkıp yöneticilikten bahsediyorsunuz. Yöneticilerin isim ve kimlikleri üzerinden kendi beceriksizliğinizi gizlemeye kalkışmanız samimiyetsizliğinizin, aslında eğitim çalışanlarını hiç düşünmediğinizin en açık göstergesidir.”

Eğitim Bir Sen

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

muhasebe programları sınıf öğretmeni adıyaman haber