Meb Personeli, Kamudan Haberler-Mebajans.com

Ek ders adaletsizliği düzelecek !

Ek ders adaletsizliği düzelecek !
5 okuma
03 Kasım 2015 - 21:55

Sınıf Öğretmenlerine ve Okul Öncesi öğretmenlerine ek ücret geliyor. Şu anki ek ders yönetmeliğine göre Sınıf ve Okul Öncesi Öğretmenleri  haftada 18 saat aylıkları karşılığında ders okutmakla yükümlüdürler.  Halbuki branş öğretmeleri haftada 15 saat aylıkları karşılığında ders okutmakla yükümlüler. İşte yönetmelik maddesi:


 

Madde 5- Kapsama dahil okul ve kurumlarda görevli;

a) İlköğretim, özel eğitim okulları, lise ve dengi okulların müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcıları haftada 6 saate kadar,

b) Okul öncesi ve sınıf öğretmenleri haftada 18 saat,

c) Genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenleri haftada 15 saat,

d) Atölye ve lâboratuvar öğretmenleri haftada 20 saat,

branşlarında aylıkları karşılığında ders okutmakla yükümlüdürler. (a), bendinde belirtilenlere, branşlarında ders bulunamaması hâlinde branşları dışında da ders görevi verilir.


Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Eskişehir’de Eti Sosyal Bilimler Lisesindeki Müdürlerle yaptığı toplantıda Öğretmenlere ve Okul Müdürlerine iki  güzel haber vermişti.

Bu haberlerden biri ek ders adaletsizliği diğeri de müdürlerin nöbet ücreti alması hakkındaydı.

Eğer ek ders adaletsizliği düzeltilirse ;Sınıf ve Okul Öncesi Öğretmenlerinin haftalık maaş karşılığı 18 saatten 15 saate düşürelecek ve böylece öğretmenlerimiz haftada 3 saat fazla ek ders almış olacak.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

muhasebe programları sınıf öğretmeni adıyaman haber