Meb Personeli, Kamudan Haberler-Mebajans.com

Enerji içecekleri uyuşturucuya denk iddiaları!

Enerji içecekleri uyuşturucuya denk iddiaları!
2 okuma
21 Ocak 2014 - 11:02

İNTERNETHABER-(DIŞ HABERLER)

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalarda enerji içecekleri hakkında şok edici bilgilere ulaşıldı. İddilara göre enerji içecekleri bir takım uyuşturuculardan daha zararlı olduğu belirtildi. 

Bilimadamları tarafından yapılan araştırmalarda enerji içeceklerinin bünyede yol açtığı zararlar şok etkisi yarattı. Okullarda yasaklanması için uzmanların sağlık örgütlerine çağrıda bulunduğu belirtildi.

  

Araştırmalara göre Redbull ve diğer enerji içecekleri içlerinde bulunan büyük miktarda kafein ve şekeri birleştirmesi sonucu çocuklarda hiperaktivitenin arttığı ve kontrol edilmeleri konusunda güçlük yaşandığı gözlendi. 500 ml bir enerji içeceğinde 13 çay kaşığı şekere ve dört adet kola kutusuna eşdeğer şeker bulunduğu belirtildi.

Üreticiler ve perakendeciler tarafından 16 yaşından küçük çocuklar için enerji içeceği satışlarında ebeveyn unsuru bulunduğunu fakat çocukların almak için hertürlü yolu denedikleri belirtildi. Hükümet danışmanı John Vincent enerji içeceklerinin etkili uyuşturucuların diğer bir biçimi olduğunu iddia etti.

Leon yemek şirketler grubunun aynı zamanda başkanı olan Vincent çocukların sağlıklı beslenmesi için büyük projeler geliştirdiklerini ve enerji içeceği gibi uyuşturucu içeren içecek ve yiyeceklerden uzak durmaları için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti.

Ayrıca Kelly Osbourne’un kızı Sharon Osbourne’un enerji içeceği kullanımı titreyerek baş dönmesi yaşadığı ve nöbet geçirdiği için enerji içeceği firmasına dava açtığı belirtildi. 

, Enerji içecekleri uyuşturucuya denk iddiaları! {İNTERNETHABER}

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

muhasebe programları sınıf öğretmeni adıyaman haber