Meb Personeli, Kamudan Haberler-Mebajans.com

Eskişehir Fatih Fen Lisesi 2019 Yılı ‘Uluslararası Periyodik Tablo Yılını Kutladı

DÜZENLENEN PROJE ETKİNLİK SERGİSİNİ; ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜR YARDIMCISI MUHİTTİN ADIYAMAN VE ŞUBE MÜDÜRLERİ ALİ OSMAN YALÇIN VE AHMET KARAPINAR İLE, ODUNPAZARI İLÇE MİLİ EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRÜ YUSUF YILMAZ, ÇOK SAYIDA OKUL MÜDÜRLERİ, ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ ZİYARET ETTİLER VE SERGİYİ BEĞENDİLER.

Eskişehir Fatih Fen Lisesi 2019 Yılı ‘Uluslararası Periyodik Tablo Yılını Kutladı
455
16 Mart 2019 - 16:05

Eskişehir Fatih Fen Lisesi; okulda proje kapsamında, ‘’Uluslararası Periyodik Tablo yılı’’ kutlama etkinliği düzenledi.

Düzenlenen Proje etkinlik sergisini; Eskişehir İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Muhittin Adıyaman ve Şube Müdürleri Ali Osman Yalçın ve Ahmet Karapınar ile, Odunpazarı İlçe Mili Eğitim Şube Müdürü Yusuf Yılmaz, çok sayıda okul müdürleri, öğretmen ve öğrenci ziyaret ettiler ve sergiyi beğendiler.

Birleşmiş Milletler ve Avrupa Kimyasal ve Moleküler Bilimler Derneği (EuCheMS) ve Uluslararası Teorik ve Uygulamalı Kimya Birliği (IUPAC) tarafından, 2019 yılı, ‘’Uluslararası Periyodik Tablo yılı’’ ilan edilmiştir. Bu bağlamda; okulun kimya öğretmeni Elif Yılmaz koordinatörlüğünde; yürütülen proje kapsamında, öğrencilerin özgün ve eğlenceli tasarımlarından oluşan periyodik tablolar okulda sergilendi. Okul Spor Salonu duvarına; periyodik tablo çizen öğrenciler, periyodik tablo oyunları da tasarladılar. Öğrenciler; “Bir element olmak isterseniz hangi element olurdunuz?, Niçin?” soruları yönelterek, kısa görsel film hazırladılar ve katılımcılara kısa görsel filmi sundular. Sergiyi gezen katılımcılarda, kısa görsel filmi izleyerek beğendiler.

film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sınıf öğretmeni adıyaman haber özel ders film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,