Meb Personeli, Kamudan Haberler-Mebajans.com

Felsefe Öğretmenleri Atanmak İstiyor

Felsefe Öğretmenleri Atanmak İstiyor
3 okuma
03 Ağustos 2015 - 12:53

MEB Felsefe derslerini kaderine mi terk ediyor yoksa bilinçli bir şekilde felsefe derslerini zaman içinde kaldırmaya mı çalışıyor? her iki durumda da eğitim için tehlike çanları çalıyor demektir.

Çünkü düşünen, sorgulayan,toplum için yararlı olan, düşünmeyi,nedeni ve niçin sorularının cevaplarını düşünen, iyiyi kötüden ayıran bir gençlik yetiştirmek için felsefe dersleri orta öğretimde şarttır.

gençlerimizin terörden uzaklaştırmanın  yoluda yöntemide felsefe derslerinden geçer, sorgulayan genç doğrunun ve yanlışın ne olduğunuda sorgulan terör örgütlerinin en önemli düşmanıda bu nedenle sorgulayan beyinlerdir  işte bu nedenle felsefe dersleride  bu nedenle önemlidir.

MEB ve Talim Terbiye Kurulu bir karar vermeli erdemli gençlik mi yoksa örgütlere eleman mı yetiştirmek istiyor.

vatana, millete yararlı bir nesil için, felsefe grubu derslerinin tamamının zorunlu olması şarttır.

Bilge lider gençlik için

1. Milli Eğitim Bakanlığının, üç kardeş branşın (Felsefe, Sosyoloji ve Felsefe Grubu Öğretmenliği) ortak istihdam alanı olan Felsefe Grubu öğretmenliği kontenjanları arttırılmalıdır. Bunun için, daha önceleri olduğu gibi, 10,11 ve 12. sınıflarda Psikoloji, Sosyoloji ve Mantık dersleri Felsefe gibi zorunlu ders kapsamına alınmalıdır.

2. Talim ve Terbiye Kurulunun 07/07/2009 Tarihli ve 80 Sayılı Kararı gereği ilköğretim seçmeli Düşünme Eğitimi Dersi, Felsefe bölümü mezunları tarafından yürütülmelidir. Şayet bu program başarılı bir şekilde sürdürülebilir ise Düşünme Eğitimi Dersi zorunlu hale getirilmelidir. Aynı şekilde, okullarda okutulmakta olan Hukuk ve Adalet, Medya Okur-Yazarlığı, İnsan Hakları ve Zihin Engelliler Öğretmenliği gibi derslerin verilmesi için de Felsefe Grubu öğretmenlerinin istihdam edilmesi sağlanmalıdır.

 

TÜM FELSEFE GRUBU ÖĞRETMENİ VE MEZUNLARI ADINA

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

muhasebe programları sınıf öğretmeni adıyaman haber