Meb Personeli, Kamudan Haberler-Mebajans.com

Hep birlikte Türkiye olacağız başka çıkış yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni hükümet sistemini anlatırken Ecevit-Sezer,Demirel-Özal krizlerini hatırlattı. “10 yıldır işler yürüyor” diyenlere yanıt verdi:

Hep birlikte Türkiye olacağız başka çıkış yok
9
23 Şubat 2017 - 8:26

Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Müteahhitler Birliği’nce  düzenlenen “Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Ödül Töreni”nde önemli mesajlar verdi.

– GÜÇLENEREK ÇIKTIK: 15 Temmuz bir kez daha göstermiştir ki, öldürmeyen her darbe güçlendirmiştir. Türkiye, dimdik ayakta durarak, göğüslediği tüm saldırılardan, krizlerden, kaoslardan, darbelerden güçlenerek çıkmayı başarmış bir ülkedir.

– SÖZÜMÜZ VAR: Bizim kitabımızda geriye gitmek yoktur. İleriye, daima ileri. Milletimize sözümüz var, inşallah Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracağız.

– DÜRÜST OLUN: Şu anda bakıyorum ne diyorlar biliyor musunuz? ‘16 Nisan’la birlikte artık Türkiye’de yasama organı yok’ diyorlar. Siyaset dürüst yapılırsa, millet sizi bir yerlere getirir. Eğer siyaseti dürüst yapmazsanız, sittinsene yine aynı yerde oturmaya devam edersiniz.Yeni sistemde yasama var, yürütme var, yargı var. Bunların hiçbirisinin ortadan kalkması diye bir şey değil.

– CUMHURBAŞKANI-BAŞBAKAN KAVGASI: (Anayasa değişikliği) Sadece cumhurbaşkanı-başbakan kavgaları dahi sistemi sorgulamak için yeterlidir. Sezer, Ecevit. Bunlar dünya görüşleri olarak birbirlerine yakın insanlardı.Ama Ecevit’in yüzüne Anayasa kitapçığı fırlatıldı mı, fırlatıldı.Özal, Demirel. Bunların birbirlerine nasıl girdiğini hatırlayıverin, üniversiteden arkadaş olmalarına rağmen, hakaretlere Özal maruz kalmıştır.

– SABRETTİK: On yıldır işlerin yürüdüğü ve sorun olmadığı yönünde söylemler var.Onu bize sor? On yıldır sorun çıkmadan yürümesinin kerameti sistemde değil. Aynı siyasi ekolden gelen, aynı ideallere sahip, birbirlerini yakından tanıyan insanlar bu makamlarda olduğu için sorun çıkmadı. Ben söylüyorum, önceki Cumhurbaşkanı ile bu noktada sıkıntılar yaşadık, gürültü patırtı olmadıysa o da sabrımızdan kaynaklanmıştır. Sabırla işi bu noktaya getirdik. Yarın, farklı iddiaları olan kişiler bu makamlara geldiğinde mevcut durumla seyredin gümbürtüyü.

KANDİL ‘HAYIR’ DİYOR

Ortada bir “evet” bir de “hayır” şeklinde iki saf var. Kandil ne diyor? Gelin ‘hayır’da buluşalım diyor. Kim bunlar?  Bunlar ülkemizi şu anda parçalamak, bölmek isteyen ve kan gölüne ülkemizi çevirmenin gayreti içerisinde olanlar. Şu anda bunların çağrısı nereye? ‘Hayır’ oyuna. Kişi sevdikleri ile beraberdir bunu unutmayın.

CHP VE HDP TABANINA ÇAĞRI

AK Parti gerek MHP tabanı gerek CHP tabanı, hatta HDP’ye gönül vermiş olan tüm vatandaşlarıma sesleniyorum; Gelin bu büyük tarihi reformda bir konsolidasyona gidelim ve böylece 16 Nisan’da birliği, beraberliği, bütünlüğüyle güçlü bir Türkiye’nin sistem noktasında temel taşlarını yerli yerine koyalım.

MUHALEFET KAFA BULANDIRIYOR

Anayasa değişikliğinin rejim değişikliğiyle uzaktan yakından bir ilgisi yok. Muhalefet, anayasa değişikliğini ısrarla hiç ilgisi, alakası olmayan konulara çekerek, insanların kafasını bulandırmaya çalışıyor. Her şey ortada. Anayasa değişikliği toplam 18 maddeden oluşuyor. Tüm vatandaşlarımdan ricam bu 18 maddeyi teker teker okumalarıdır.

GENSORU VE GÜVENOYU YOK

Yeni sistemin temel mantığı, güven ve istikrardır. Seçimlerde milletimizden yetki alan cumhurbaşkanı ve Meclis 5 yıl süreyle ülkeyi yönetecektir. Şimdi bu gensoru mekanizması kalkıyor, güvenoyu mekanizması kalkıyor. Niye? ‘Gerçek gensoru, gerçek güvenoyu kime aittir, millete aittir’ diyoruz. Millet, gensoruyu da verir güven oylamasını da yapar.

DÜNYAYI DAR EDERLER

Yeni sistemde cumhurbaşkanın gözü, halkta olacaktır.  Bir sonraki seçimde yüzde 50’den fazla oy almak zorundadır. Eskiden sadece ‘vatana ihanet’ ile suçlanabilen cumhurbaşkanı, artık her işte Meclis ve yargı denetimine tabidir. Böyle bir cumhurbaşkanı, hizmet dışında başka yola teşebbüs edemez. Adama dünyayı dar ederler.

TARİHE GÖMÜLÜR

Yeni sitemin en büyük getirisi 5 yıllık istikrar ortamını güvence altına alması. Bu 5 yılı iyi değerlendirebilen bir cumhurbaşkanı gerçekten çok büyük projeleri hayata geçirebilir. Cumhurbaşkanı seçilen kişi bu krediyi çarçur ederse tekrar sandığa gittiğinde tarihe gömülür.

STAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

muhasebe programları sınıf öğretmeni adıyaman haber