Meb Personeli, Kamudan Haberler-Mebajans.com

İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde Sınav Sayısı Değişikliği Yapıldı

MEB Okul Öncesi Ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yaptı. Önemli Değişikliklerden biri de 4, 5, 6, 7 ve 8 inci sınıflarda girilecek sınav sayıları ile ilgili.Detaylar haberimizde…

İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde Sınav Sayısı Değişikliği Yapıldı
293
31 Ocak 2018 - 19:52

MEB Okul Öncesi Ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yaptı. Önemli Değişikliklerden biri de 4, 5, 6, 7 ve 8 inci sınıflarda girilecek sınav sayıları ile ilgili. İlgili yönetmeliğinin MADDE 2 ‘a’ bendine göre artık; 4, 5, 6, 7 ve 8 inci sınıflarda her dersten bir dönemde iki sınav yapılacak. İşte o madde:

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 22 nci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiş, aynı fıkraya aşağıdaki bentler eklenmiş ve beşinci ile altıncı fıkraları yürürlükten kaldırılmıştır.

“a) 4, 5, 6, 7 ve 8 inci sınıflarda her dersten bir dönemde iki sınav yapılır. Sınavların zamanı, en az bir hafta önceden öğrencilere duyurulur. Bir sınıfta/şubede bir günde yapılacak sınav sayısı ikiyi, her bir sınav süresi ise bir ders saatini geçemez. Ortak değerlendirme yapılmasına imkân vermek üzere; sınavlar ilgili zümre kararı doğrultusunda okul müdürlüğünce ortak olarak da yapılabilir. Ortak sınavların soruları ve cevap anahtarları zümre öğretmenlerince hazırlanır.”

“d) İl veya ilçe bazında ilgili zümre kararıyla ortak sınavlar yapılabilir.

e) Gerektiğinde Bakanlıkça ülke veya bölge bazlı olarak ortak sınavlar yapılabilir.

f) Ortak sınavların uygulanması ile ilgili usul ve esaslar Yönerge ile belirlenir.”

film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sınıf öğretmeni adıyaman haber özel ders film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,