Meb Personeli, Kamudan Haberler-Mebajans.com

İngiltere Savunma Bakanı Williamsson, Rusyayı İngiliz Vatandaşlarını Zehirlemekle Suçladı

İNGİLTERE SAVUNMA BAKANI GEVİN WİLLİAMSSON, İNGİLTERE’DE GÖRÜLEN NOVİÇOK GAZI ZEHİRLENMESİ VAKALARINDAN SONRA, RUSYA’YI İNGİLİZ VATANDAŞLARINI ZEHİRLEMEKLE SUÇLADI.

İngiltere Savunma Bakanı Williamsson, Rusyayı İngiliz Vatandaşlarını Zehirlemekle Suçladı
3 okuma
10 Temmuz 2018 - 1:40

İngiltere Savunma Bakanı Gevin Williamsson, İngiltere’de görülen Noviçok gazı zehirlenmesi vakalarının ardından Rusya’yı İngiliz vatandaşlarını zehirlemekle suçladı.

İngiltere Savunma Bakanı Gevin Williamsson, İngiltere’nin Amesbury kentinde eski Rus ajan ve kızında görülen Noviçok gazı zehirlenmesi teşhisi ile hastaneye yatan 2 kişiden birinin hayatını kaybetmesinin ardından Rusya’yı suçladı. Yaşananlardan Rusya’yı sorumlu tutan Williamsson, “Gerçek şu ki Rusya, Büyük Britanya topraklarındaki saldırıların arkasından çıkıyor. Ve bu saldırı bir İngiliz vatandaşının ölümüyle sonuçlandı. Dünya toplumunun bu saldırıyı kınayacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

2 İngiliz vatandaşı, 30 Haziran’da ağır zehirlenme nedeniyle hastaneye kaldırılmış ve yapılan müdahale sonrası hastalarda Noviçak gazı tespit edilmişti. Hastaneye yatırılan 44 yaşındaki Don Storces dün hayatını kaybetmiş, 45 yaşındaki Charles Rowley’in durumunun ise kritik olduğu öğrenilmişti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

muhasebe programları sınıf öğretmeni adıyaman haber