Meb Personeli, Kamudan Haberler-Mebajans.com

Kar etkisini ne kadar sürdürecek – Haritalı

Kar etkisini ne kadar sürdürecek – Haritalı
2 okuma
13 Aralık 2013 - 9:44
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın batısı, Batı ve Orta Karadeniz Kıyıları, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, İzmir ve Manisa’nın kuzeyi, Rize, Artvin, Bayburt ve Hatay çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.HAVA SICAKLIĞI :Önemli bir değişiklik olmayacağı, ülke genelinde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Rüzgarın; Ülke genelinde kuzey yönlerden hafif zaman zaman orta kuvvette, Güney Ege ile Akdeniz’in kıyı kesiminde yer yer kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

UYARILAR
KUVVETLİ BUZLANMA VE DON UYARISI: Ege ve Akdeniz kıyılarında hafif, iç ve doğu bölgelerde kuvvetli olmak üzere ülke genelinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, zirai don, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu bölgelerde yüksek kar örtüsü ve devam eden kar yağışı nedeniyle eğimi fazla olan dik yamaçlarda yaşanabilecek çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
ZİRAİ DON UYARISI: Güney Ege ve Akdeniz kıyı kesimleri ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında halen tarımsal faaliyette bulunan üreticilerimizin zirai don olayına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, batı kesimlerinin akşam saatlerine kadar aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
BİLECİK Parçalı ve çok bulutlu 2
BURSA Parçalı ve çok bulutlu 6
EDİRNE Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı 3
İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı 7
EGE Parçalı, kuzey ve iç kesimleri yer yer çok bulutlu, İzmir ve Manisa’nın kuzey kesimlerinin sabah saatlerinde karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyı kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Kıyılarında hafif, iç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
A.KARAHISAR Parçalı bulutlu -3
IZMIR Parçalı, sabah saatlerinde kuzey kesimleri çok bulutlu ve karla karışık yağmurlu 7
KUTAHYA Parçalı bulutlu -1
MUĞLA Parçalı ve az bulutlu 3
AKDENİZ Az bulutlu, iç ve doğusunun çok bulutlu, Hatay çevrelerinin karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor. Kıyılarında hafif, iç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ADANA Parçalı zamanla çok bulutlu 10
ANTALYA Az bulutlu 10
ISPARTA Parçalı ve az bulutlu 0
OSMANİYE Parçalı zamanla çok bulutlu 8
İÇ ANADOLU Parçalı ve az bulutlu, doğusunun çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ANKARA Parçalı ve az bulutlu -1
ESKISEHIR Parçalı ve az bulutlu 0
KONYA Parçalı ve az bulutlu -1
NIGDE Parçalı ve az bulutlu -3
BATI KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Zonguldak, Bartın ve Sinop ile Kastamonu’nun kıyı kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.
BOLU Parçalı bulutlu -1
KARABÜK Parçalı bulutlu 0
SİNOP Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı 6
ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı 4
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Samsun, Ordu ile gece saatlerinde Rize, Artvin ve Bayburt çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’de çığ tehlikesine karşı eğimin fazla olduğu yerlerde dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
ARTVİN Çok bulutlu, gece saatlerinden sonra kar yağışlı -1
GUMUSHANE Parçalı ve çok bulutlu -5
SAMSUN Çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı 4
TRABZON Parçalı ve çok bulutlu 6
DOĞU ANADOLU Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor. Çığ tehlikesine karşı eğimin fazla olduğu yerlerde dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BINGOL Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı -1
ERZURUM Çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kar yağışlı -6
MALATYA Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı 0
VAN Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı -1
GÜNEYDOĞU ANADOLU Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.
DIYARBAKIR Çok bulutlu ve aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 1
GAZIANTEP Çok bulutlu ve aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 2
KILIS Çok bulutlu ve aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 2
MARDİN Çok bulutlu ve aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 1
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava

DENİZLERDE HAVA

Doğu Akdeniz’de fırtına ve fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu ve kar yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de batı ve güneybatıdan 2 ila 4, Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan, doğusu güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: Orta.
MARMARA Hava Durumu: Çok bulutlu ve kar yağışlı, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan, doğusu kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: Orta.
EGE Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, kuzey kesimleri aralıklı yağmurlu, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, güneyi 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.
AKDENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8, öğleden sonra 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m Görüş: Zayıf.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Çok bulutlu ve kar yağışlı, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4, yer yer 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m Görüş: İyi, yağış anında orta. 

 

http://www.mgm.gov.tr/tahmin/gunluk-tahmin.aspx#sfU

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

muhasebe programları sınıf öğretmeni adıyaman haber