Meb Personeli, Kamudan Haberler-Mebajans.com

Kosovada Koalisyon Hükümeti Sallantıda

KOSOVA’DA KOALİSYON HÜKÜMETİNİN GÜNLERİNİN SAYILI OLDUĞU DEĞERLENDİRİLİYOR. SALLANTIDA OLDUĞU VE HER AN DÜŞEBİLECEĞİ KONUSUNDA YORUMLARIN YAPILDIĞI KOSOVA’DA, SİYASİ ÇALKANTILARIN BAŞLADIĞINA İŞARET EDİLİYOR.

Kosovada Koalisyon Hükümeti Sallantıda
140
31 Ocak 2019 - 14:25

Kosova’da koalisyon hükümetinin günlerinin sayılı olduğu değerlendiriliyor. Hükümetin sallantıda olduğu ve her an düşebileceği konusunda yorumların yapıldığı Kosova’da, siyasi çalkantıların başladığına işaret ediliyor.

Kosova’da koalisyon hükümeti ortakları, koalisyonun geleceğini görüşmek için art arda bir araya geldi. Kısa adı PAN olan koalisyon hükümetinin ortakları Kosova Demokratik Partisi (PDK) Genel Başkanı Kadri Veseli, Kosova’nın geleceği için İttifak Partisi (AAK) Genel Başkanı Ramush Haradinaj ve NİSMA Genel Başkanı Fatmir Limaj, dün gece başbakanlık binasında koalisyonun geleceğini görüştü. Koalisyon ortaklarının, Sırbistan ve Bosna Hersek ürünlerine uygulanan gümrük vergisine yönelik farklı tutumlar sergilemesinin ardından Başbakan Haradinaj, bundan sonraki sürecin nasıl devam edeceğini görüşmek için Veseli ve Limaj’la bir araya geldi.

Görüşmenin ardından hükümetin stabil olduğu açıklamasının yapılmasına rağmen, bugün koalisyon hükümeti ortakları, ABD’nin Priştine Büyükelçisi Philip Kosnett ile bir araya geldi. Görüşmede, Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi, Meclis Başkanı Kadri Veseli, Başbakan Ramush Haradinaj ile ABD Büyükelçisi Kosnett’in Sırbistan ürünlerine uygulanan yüzde yüzlük gümrük vergisinin kaldırılması ile ülkede yaşanan son gelişmelerin ele alındığı düşünülüyor. Yaklaşık yarım saat süren görüşmenin ardından Büyükelçi Kosnett’in Cumhurbaşkanlığından ayrıldığı görüldü. Ülke liderleri ise Cumhurbaşkanlığında kalarak Kosnett’ten ayrı görüşmeye devam ettiler.

Görüşmenin ardından Başbakan Ramush Haradinaj, koalisyon hükümetinin bozulabileceğini açıkladı.

film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sınıf öğretmeni adıyaman haber özel ders film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,