Meb Personeli, Kamudan Haberler-Mebajans.com

Lazer epilasyonda kalbi durdu!

Lazer epilasyonda kalbi durdu!
11
25 Ekim 2014 - 17:09

Lazer epilasyon işlemi sırasında fenalaşan ve kalbi duran Tülay Kızılboğa (31), Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi ’nde süren üç günlük yaşam mücadelesini kaybetti. Kızılboğa ’nın ailesi, ölümün genel anestezi uygulanmasından kaynaklandığını iddia ederek şikayetçi oldu. Ailenin suçladığı operatör doktor Oğuz K. ise “Lazer epilasyonda genel anestezi uygulanmaz, Kızılboğa ’ya da uygulanmadı” dedi. Cumhuriyet Savcılığı, şüpheli ölüm üzerine soruşturma başlattı. 

Kızılboğa ’nın kızkardeşi Gülay Kızılboğa, kardeşinin ihmal sonucu öldüğünü öne sürdü. Abla Kızılboğa, kardeşinin ölümüne ilişkin şu iddialarda bulundu:

EPİLASYONDA FENALAŞMIŞ

“Tülay, 21 Ekim Salı günü öğlen saatlerinde diğer kardeşim Nurya ile lazer epilasyon olmak üzere Tunalı Hilmi Caddesi ’nde bulunan özel bir güzellik kliniğine gitti. Genel anesteziden sonra epilasyona başlamışlar. O esnada kardeşimin kalbi durmuş. Kalp masajı yapılıyor, kalbi tekrar çalıştırılıyor. Nurya olayı farkedince klinik çalışanları ona bir şey koklatıp bayıltıyorlar. Tülay, Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Servis ’ine kaldırılıyor, yoğun bakıma alınıyor. Ancak maalesef kardeşimi kurtaramadılar.”

GENEL ANESTEZİ YAPILMAZ

Ailenin suçladığı güzellik merkezinde çalışan doktor Oğuz K. ise kendisinin cerrah olduğunu ve lazer operasyonlarına katılmadığını söyledi. Ailenin kendisini haksız yere ve olayı bilmeden suçladığını kaydeden Oğuz K., şunları söyledi:
“Lazer epilasyonda genel anestezi yapılmaz. Bu ne görülmüş ne duyulmuş bir şeydir. Kendisine de genel anestesi yapmadık. Kızılboğa, kliniğimize geliyor ve arkadaşlara ‘Çok yorgunum hadi hemen başlayalım ’ diyor. Arkadaşlar da epilasyona başlarken fenalaşıyor, kalbi duruyor. O sırada klinikte olan anestezi uzmanı arkadaşımız kalp masajı yapıyor, kalbi çalışıyor. Durumu gören ve bayılan kız kardeşini de arkadaşlarımız kolonya koklatarak ayıltmaya çalışıyor. Sonra ben geldim, hasta yakınına ilaç kullanıp kullanmadığını sordum. Kızılboğa panik atakmış. Klonezapam içeriği bulunan bir ilaç kullanıyor. Bu içerikteki ilaçlar Amerika ’da yasaklandı. Biz normal görevimiz neyse yaptık ve hastaneye kaldırdık. Zaten otopside her şey çıkacak.”

ŞÜPHELİ ÖLÜM

Ailenin şikayeti ve şüpheli ölüm nedeniyle Cumhuriyet Savcılığı da soruşturma başlattı. Ölüm nedeninin belirlenmesi için Kızılboğa ’nın cenazesi Adli Tıp Kurumu ’na götürüldü. Otopsinin ardından Kızılboğa ’nın cenazesi defnedilmek üzere ailesi tarafından Antalya ’ya götürüldü. Kesin ölüm nedeni Adli Tıp Kurumu ’nun incelemesi sonucunda ortaya çıkacak.

, {http://www.internethaber.com/}

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

muhasebe programları sınıf öğretmeni adıyaman haber