Meb Personeli, Kamudan Haberler-Mebajans.com

Diplomaya Yönelik Alan Değişikliğini İstiyoruz

Diplomaya Yönelik Alan Değişikliğini İstiyoruz
52
19 Şubat 2016 - 18:54

Milli eğitim bakanlığı hiçbir mantıklı açıklama yapmadan sadece atama bekleyen öğretmenleri neden göstererek alan değişikliğinin mecbur kalınmadıkça yapılmayacağını söylemiştir. Atama bekleyen öğretmenlere sizi atayacağız diye verilmedi ama bekleyen öğretmenlere yönetmelik gereği verilmiş bir vardır. Milli eğitim bakanlığı alan değişikliğini kaldırabilir ama böyle biranda hiçbir mantıklı açıklama yapmadan son bir defa bile yapmadan kaldırması çalışanına verdiği değeri göstermektedir. Eğer alan değişikliği kaldırılacaksa en azından son defa yapılacağı söylenir yapılır ve alan değişikliği kaldırılır.

alan değişikliği konusundaki bekleyişi son bulmalıdır. Öğretmenler uzmanlık alanında çalışmak istemektedir bu en doğal haklarıdır. Milli eğitim bakanlığı alan değişikliğini biran önce yapıp uzmanlık alanında çalışmalarına ve işlerini severek yapmalarına fırsat vermelidir.

Diplomaya yönelik alan değişikliği hem yasal bir hak hem de pedagojik bir gerekliliktir. İnsanların hayatında iki şey çok önemlidir birincisi eş,ikincisi iş. Eğer kendi mezunu olduğumuz alanın öğretmenliğini yapamazsak hayatımızın yarısı mutsuz geçecek. Bizler diplomaya yönelik alan değişikliğinin ihtiyaca göre biran önce yapılmasını istiyoruz. Yönetmelik gereği yasal hakkımızı istiyoruz. Mesleğimizi severek yapmak istiyoruz. Bu ızdırabın biran önce sonlanmasını istiyoruz. Mezunu olduğumuz alanda çalışmak istiyoruz.

Çok mu şey istiyoruz ???

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
31 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Can 19 Mayıs 2018 / 4:48 am Cevapla

Bu yil artik olsun alan degisikligi yazik bize

Can 5 Mayıs 2018 / 1:33 am Cevapla

Alan degisikligi olsun artik meb buyukleri bizi unutmasin ne olur

matmat 20 Şubat 2016 / 9:32 pm Cevapla

Diplomaya bağlı alan değişikliği yapılmasını istiyoruz…bizim sorunumuzu kim çözecek???

melek06 20 Şubat 2016 / 9:29 pm Cevapla

Alan değişikliği yapılmalı.bekliyoruz pes etmeyeceğiz…yetkili sendika da bu konuda hemfikir olsaydı çoktan olurdu alan değişikliği.

alan değişikliği 20 Şubat 2016 / 9:26 pm Cevapla

Alan değişikliği bekliyoruz daha ne kadar bekleyeceğiz….alanımda çalışmak istiyorum.sesimizi duyun lütfen

ilkmat06 20 Şubat 2016 / 9:24 pm Cevapla

Alanımda çalışmak istiyorum.artık mutlu bir haber bekliyoruz…

melek 20 Şubat 2016 / 9:22 pm Cevapla

Diplomaya bağlı alan değişikliği yapılmasını dört gözle bekliyoruz.sayın EBS yetkililerinin bu konuda çözüm odaklı hareket etmelerini istiyoruz.ne zamana kadar sürecek bu belirsiz bekleyiş…biz derdimizi kime anlatalım bari buna bir cevap verilsin.saygılarımla

SUMERA06 20 Şubat 2016 / 9:18 pm Cevapla

Alan değişikliği bir an önce yapılmalı.sayın yetkililerimiz kimseden çekinmeden alan değişikliğini yapsınlar istiyoruz.alanımızda çalışmak en doğal hakkımız. Diplomaya bağlı alan değişikliği için artık bir haber bekliyoruz çok yorulduk.eğitimbirsenin bu konuda bize destek olmasını istiyoruz yetkili sendika olarak…

EĞİTİMBİRSEN 20 Şubat 2016 / 1:23 pm Cevapla

Eğitimbirsen üyelerini böyle çaresiz bırakmamalıdır.Allah aşkına bir el atın şu konuya.Sınırlı da olsa her alanda diplomaya yönelik alan değişikliği olmalıdır.

CEVDET 20 Şubat 2016 / 1:22 pm Cevapla

Yönetmelik doğrultusunda alan değişikliği bekliyoruz.Sanki kanun değişikliği istiyoruz.

KEREM 20 Şubat 2016 / 1:20 pm Cevapla

TTK Kararları doğrultusunda alan değişikliği hakkımızdır.Gerisi laf söz boştur…

ÖNDER 20 Şubat 2016 / 1:19 pm Cevapla

Eğitimbirsen duy artık biz üyelerinin sesini…yaptırın şu alan değişikliğini

RÜZGAR 20 Şubat 2016 / 1:17 pm Cevapla

alan değişikliği yıllardır yapılmakta idi. bu sene ne oldu ilk atama bekleyenler itiraz etmeye başladı. arkadaşlar bizim şuan devlette kadromuz var bir nevi değiş tokuş olacak. diplomaya dayalı lan değişikliği için bir takvim bekliyoruz.

ASLI HANIM 20 Şubat 2016 / 1:15 pm Cevapla

Her Öğretmenin Kendi İşini Yapmasına Olanak Sağlayan Diplomaya Yönelik Alan Değişikliği Yapılmazsa Eğitimin Kalitesinden Nasıl Söz Edebiliriz.

GİZEM 20 Şubat 2016 / 1:14 pm Cevapla

Alan değişikliği mezuniyet alanlı(diplomalı) arkadaşlara ana sütü kadar helaldir.

HARUN TEK 20 Şubat 2016 / 1:13 pm Cevapla

Alan değişikliği mezuniyet alanlı(diplomalı) arkadaşlara ana sütü kadar helaldir.

İZMİRLİ 20 Şubat 2016 / 1:11 pm Cevapla

Meb ttk kararları doğrultusunda her alanda kısıtlıda olsa alan değişikliği yaparak bu mağduriyeti giderebilir.

EĞİTİMBİRSEN ÜYELERİ 20 Şubat 2016 / 1:09 pm Cevapla

Mecbur Olmadıkça Diplomaya Yönelik Alan Değişikliği Yapmayacağız Diyen Milli Eğitim Bakanlığını Alan Değişikliğine Mecbur Bırakmak Yetkili Sendika Olarak Eğitimciler Birliği Sendikasına Düşmektedir

SEZGİN 20 Şubat 2016 / 1:08 pm Cevapla

Sonradan aldigimiz diplomalarin dersine maas karsigi girebiliyoruz ama alan değişikliği yapamiyoruz bu adaletsizligi degistirin artik

HAKKIMIZ 20 Şubat 2016 / 1:06 pm Cevapla

Kendini geliştiren ogretmen istiyoruz diyor ama kendini gelistiren ogretmenede hak vermiyor biz bu diplomalari ne zaman kullaniriz acaba….

ELİF AKÇA 20 Şubat 2016 / 1:05 pm Cevapla

Mezuniyeti birden fazla alana kaynak olanlar verimli ve huzurlu olacağı alanda çalışmalı. 2012 yılına kadar sorunsuz uygulanan alan değişkliği hakkımızı geri istiyoruz. Yapılan hatanın bedeli bize ödetilmemeli… sendikalarımızı üyelerine karsı sorumlu davranmaya davet ediyoruz.

YAVUZ BEY 20 Şubat 2016 / 1:03 pm Cevapla

Diplomaya Bağlı Alan Değişikliği İçin öğretmenler bu kadar yalvartılmaz.İnsanlar yasal haklarını istiyorlar.Artık kim etki edecekse MEB te ALLAH RIZASI için yapsın bunu.

İLYAS BEY 20 Şubat 2016 / 1:02 pm Cevapla

Mağduriyetler bitirilmeli.Öğretmenlerimize hakları verilmelidir.TTK Kararları doğrultusunda alan değişikliği hemen şimdi….

emre halıcı 20 Şubat 2016 / 1:00 pm Cevapla

Mezuniyete dayalı alan değişikliği bir an önce yapılmalıdır. Ne olursun meb duy artık sesimizi..Müjdeyi bir an önce ver artık inşallah…

SAFFET 20 Şubat 2016 / 12:58 pm Cevapla

Diplomaya Dayalı Alan Değişikliğinin mutlaka yapılmalı. MEB bir an önce bu mağduriyete son vermelidir.2.Üniversite okuyan öğretmenlere

salih 20 Şubat 2016 / 12:56 pm Cevapla

Alan değişikliği yıllardır yapılmakta idi. bu sene ne oldu ilk atama bekleyenler itiraz etmeye başladı. arkadaşlar bizim şuan devlette kadromuz VAR bir nevi değiş tokuş olacak. DİPLOMAYA DAYALI LAN DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN BİR TAKVİM BEKLİYORUZ.

ÖZLEM REHBER 20 Şubat 2016 / 12:54 pm Cevapla

Kadrolu ogretmenken koskoca 4 yil daha farkli bir ogretmenlik alani okuyanlara bu hak verilmeli…atama bekleyenlere zarari olmayacak bir norm dolarken bir norm bosalacak….ogretmenlerin 2. Uni okuyarak kendini gelistirmeelri engellenmemeli

Yunus ÖZ 20 Şubat 2016 / 12:52 pm Cevapla

Alan değişikliği hakkımızdır.Bu hakkı kullanmaktan alıkonularak asıl bizler haksızlığa uğruyoruz.Yasal haklarımızı kullanmayı istemek kadar doğal davranış ne olabilir ki..Bakanlığımızın bir an evvel Diplomaya dayalı alan değişikliği çalışmalarını hiçbir unsurdan etkilenmeden yapmasını bekliyoruz dört gözle.

İlker Öğretmen 20 Şubat 2016 / 12:49 pm Cevapla

Sn Ali Yaçın başkanım. Mevcut öğretmen kadrosunun Sendika Başkanı olarak DİPLOMAYA BAĞLI ALAN DEĞİŞİKLİĞİ konusunda ilk bize destek olmanız gerekir. Arkadaşlar atanamayan öğretmenler değil KPSS yi kazanamayan öğretmenlerdir. Kaldı ki MEB her yıl 70 bin öğretmen alımı yaparak üstüne düşen vazifeyi yeterince yerine getiriyor. Başkanımızdan mevcut üyelerinin haklarını savunmasını bekleriz.

Sinex 20 Şubat 2016 / 12:46 pm Cevapla

Alan değişikliği için 2 yıldır bekleniyor, mutsuz bşr öğretmenden nasıl iyi bir eğitim beklenebilir önce öğretmeni mutlu edeceksin , nasılmı öğretmeni kendi alanında çalıştırarak

Egemen cetin 20 Şubat 2016 / 11:55 am Cevapla

Sayin Meb lütfen duyun sesimizi biz de diploma alanımızda çalışalım

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

muhasebe programları sınıf öğretmeni adıyaman haber