Meb Personeli, Kamudan Haberler-Mebajans.com

MEB Yanlış Zamanda Diplomaya Yönelik Alan Değişikliği Yapmamakta Diretiyor

MEB Yanlış Zamanda Diplomaya Yönelik Alan Değişikliği Yapmamakta Diretiyor
1 okuma
25 Mart 2016 - 23:33

Diplomaya yönelik alan değişikliği yapmamakta direten Milli Eğitim Bakanlığına uyarıda bulunuyoruz yanlış zamanda alan değişikliği yapmamakta diretiliyor. Şuan Milli Eğitim Bakanlığında normlar içinden çıkılmaz bir durum almıştır ve Haziranda 4+4+4’ün ilk mezunları verileceği için daha büyük bir kaos beklenmektedir. Milli eğitim bakanlığının alan değişikliğinin yanlışlığını veya doğruluğunu tartışmıyoruz burada dikkat çekmek istediğimiz konu 2016 aralık ayına kadar diplomaya yönelik alan değişikliği düzenli bir şekilde yapılmalıydı. Çünkü 2016 aralık ayına kadar 12 yıllık zorunlu eğitimin ilkokul kısmındaki öğretmen normları ancak düzene girecektir.

Son 2 yıldır diplomaya yönelik alan değişikliğinin yapılmaması zaten norm fazlası sınıf öğretmeni sayılarını ciddi anlamda arttırmıştır. Sadece norm fazlası öğretmen sorunu değil aynı zaman da özür grubu mağduriyeti başta olmak üzere birçok mağduriyet ortaya çıkarmıştır. Milli eğitim bakanlığı 4+4+4 eğitim sistemi sınıf öğretmenlerini mağdur etmeyecek sözü vermişti başta siyasiler olmak üzere birçok yetkili bu konuda emin konuştu. Diplomaya yönelik alan değişikliği her yıl düzenli olarak yapılsaydı 4+4+4 eğitim sistemi sınıf öğretmenlerini mağdur etmeyecekti ama Milli eğitim bakanlığının zamansız inadı büyük mağduriyetler ortaya çıkarmıştır.

Milli eğitim bakanlığı geç olmadan diplomaya yönelik alan değişikliğini hem Nisan ayı içerisinde hem de Temmuz ayı içerisinde en az 2 sefer yaparak 2012 deki gibi büyük kargaşa ortaya çıkmadan önlemini almalıdır. Diğer türlü sadece diplomaya yönelik alan değişikliği mağduriyeti değil aynı zaman da norm fazlası sınıf öğretmeni mağduriyeti , iller arasında tayini çıkmayan sınıf öğretmeni ve en önemlisi de özür grubu tayini isteyen binlerce sınıf öğretmeni mağdur olacaktır.

2016 aralık ayında normlar düzene girdikten sonra Milli Eğitim Bakanlığı istediği gibi alan değişikliği yapmasın ama şimdi değil. Zararın neresinden dönülürse kar’dır diye düşünerek diplomaya yönelik alan değişikliğinin Nisan ve Temmuz aylarında en az 2 sefer yapılması temennisiyle.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

muhasebe programları sınıf öğretmeni adıyaman haber