Meb Personeli, Kamudan Haberler-Mebajans.com

MEB’den yarıyıl tatili açıklaması

MEB’den yarıyıl tatili açıklaması
2 okuma
08 Ocak 2015 - 23:28

Kar tatilleri nedeniyle yarıyıl tatilinin 30 Ocak’a ertelendiği ve Bakan Nabi Avcı’nın “eğitimin aksamaması adına sömestr tatilinin yarıya indirilmesini uygun gördüğünü” şeklinde yer alan haberlerin asılsız olduğu bildirildi.

MEB Basın Müşaviri Abdülkadir Özkan, sosyal medyada 2014-2015 eğitim öğretim yılında kar yağışı ve olumsuz şartlar sebebiyle tatillerin, okullarda müfredatın ilerleyişine engel olduğu, bu nedenle 23 Ocak’ta başlayacak yarı yıl tatilinin  30 Ocak’a ertelendiği ve Bakan Nabi Avcı’nın “eğitimin aksamaması adına sömestr tatilinin  yarıya indirilmesini  uygun gördüğünü” şeklinde yer alan haberlerin asılsız olduğunu söyledi.

Bu tür haberlere itibar edilmemesinin isteyen Özkan, “Bu haberler doğru değil. Bakanlığımız tarafından daha önce yayınlanan çalışma takvimine uygun olarak tüm eğitim kademelerinde okullar, 23  Ocak  Cuma gününden itibaren yarı yıl tatiline girecek. 26 ocak-6 Şubat’ta da yarı yıl tatili yapılacak. 2. dönem ise 9 Şubat’ta başlayacak, 12 Haziran’da da sona erecek. Yani takvimde bir değişiklik söz konusu değil. Sayın Bakanımızın da eğitimin aksamaması adına sömestr  tatilinin  yarıya  indirilmesini  uygun gördüğünü şeklindeki haberler de tamamen asılsız. Velilerimiz ve  öğrencilerimiz  bu tür haberlere itibar etmesinler, Bakanlığımızın doğrudan açıklamalarını dikkate alsınlar ve resmi internet sayfamızı ve  sosyal  medya  takip etsinler” diye .

Özkan, yarı yıl  tatilinin  30 güne çıkararılacağına ilişkin iddiaların da gerçeği yansıtmadığını, MEB’in böyle bir çalışmasının bulunmadığını kaydetti.

memurhaber.com

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

muhasebe programları sınıf öğretmeni adıyaman haber