Meb Personeli, Kamudan Haberler-Mebajans.com

Müdür puanları illere aktarıldı artık puanlar görülebilecek

Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu, okul müdürlerine verilen puanlarla ilgili önemli bir karar verdi.

Müdür puanları illere aktarıldı artık puanlar görülebilecek
8
06 Kasım 2014 - 22:56

Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu bir itiraz üzerine verdiği kararda ilk defa Milli Eğitim Bakanlığı Temsilcileri kurul toplantısına çağrılarak dinlendi ve temsilcilerin Eğitim Kurumları Yönetici Değerlendirme Formunun (Ek-1)”görüntülenebilmesi için İl Milli Eğitim Müdürlüklerine yetki devri yaptıklarını açıklaması üzerine Kurul, İl Milli Eğitim Müdürlüklerince “MEB Eğitim Kurumları Yönetici Değerlendirme Formunun (Ek-1)” okul müdürlerinin erişimine açılmasını istedi.

İşte o karardaki bölüm;

“….toplantıya katılan Milli Eğitim bakanlığı Temsilcilerinin dinlenmesi neticesinde, görev süreleri uzatılacak eğitim kurumu müdürleri için değerlendirmelerin, “yönetici.meb.gov.tr” adresinde yer alan MEB Eğitim Kurumları Yönetici Değerlendirme Formu (Ek-1) modülü üzerinden yapılıp, değerlendirme sürecinin sona ermesiyle modülün Bakanlıkça kapatıldıgı; bu nedenle Ek-1 Görev Süresi Uzatılacak Eğitim Kurumu Müdürleri İçin Değerlendirme Formların İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince görüntülenemediği; ancak bahsi geçen Değerlendirme Formların görüntülenebilmesi hususunda Milli Eğitim Bakanlığınca İl Mİlli Eğitim Müdürlüklerine de yetki devri verildiği anlaşılmıştır.”

Okul müdürlerinin görevlendirme sürecinde neler yaşanmıştır?

Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmelik ile Okul ve Kurum Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdürünün teklifi üzerine, Müdür Başyardımcısı ve Yardımcıları ise Okul veya Kurum Müdürünün inhası ve İl Milli Eğitim Müdürünün teklifi üzerine Vali tarafından dört yıllığına görevlendirilecektir.

Müdürlükte dört yıllık görev süresini dolduranlar ilgi yönetmelik ekindeki Ek-1’de yer alan” Görev Süreleri Uzatılacak Eğitim Kurumu Müdürleri Değerlendirme Formu” üzerinden değerlendirilmiştir. Ek-1’de yer alan Form üzerinden yapılan değerlendirme sonucunda 100 üzerinden 75 ve daha üstü puan almaları halinde, il milli eğitim müdürünün teklifi üzerine valinin onayı ile görev süreleri uzatılmıştır. Ancak; 100 üzerinden 75 puandan düşük alan kişilerin görev süreleri uzatılmamıştır.

Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulunun aşagıda yer verdiğimiz bu kararı üzerine Milli Eğitim Bakanlığınca İl Mİlli Eğitim Müdürlüklerine “MEB Eğitim Kurumları Yönetici Değerlendirme Formunun (Ek-1)”görüntülenebilmesi için yetki devri verilmesi üzerine değerlendrimeye tabi tutulan tüm okul müdürleri puanlarını görebilecektir.

Ahmet KANDEMİR

İşte o karar;

Memurlar.Net - Özel

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

muhasebe programları sınıf öğretmeni adıyaman haber