Meb Personeli, Kamudan Haberler-Mebajans.com

Öğretmenler Kurulu Toplantısı Nasıl Yapılır ?

Öğretmenler Kurulu Toplantısı Nasıl Yapılır ? Detaylar haberimizde.

Öğretmenler Kurulu Toplantısı Nasıl Yapılır ?
1.921
06 Şubat 2020 - 13:05

İlköğretim okullarında öğretmenler kurulu toplantısı nasıl yapılır ? Kurul toplantısı kaç gün önceden öğretmenlere duyrulur ? vs. gibi sorulara cevap vermemiz için Okul Öncesi ve İlköğretim Yönetmeliğine bakmamız gerekir.Öğretmenler kurulu ile ilgili madde şöyle:

Öğretmenler kurulu

MADDE 34 –(1) Öğretmenler kurulu, okul müdürünün başkanlığında varsa müdür başyardımcısı ve müdür yardımcıları ile öğretmenlerden oluşur. Müdürün bulunmadığı zamanlarda öğretmenler kuruluna varsa müdür başyardımcısı, yoksa görevlendireceği müdür yardımcılarından biri başkanlık eder.

(2) Kurul çalışmaları ile ilgili olarak;

a) Öğretmenler kurulu, ders yılı başlamadan önce, ikinci dönem başında ve ders yılı sonunda toplanır. Ayrıca okul müdürünün gerekli gördüğü zamanlarda ve kurul üyelerinin salt çoğunluğunun yazılı isteği doğrultusunda da kurul toplantısı yapılır.

b) (Değişik:RG-10/7/2019-30827)Toplantı günleri ve gündemi, en az beş gün önceden imza karşılığı ilgililere duyurulur ve gündemin bir örneği öğretmenler odasına asılır. Kurul toplantısına başlamadan önce, gerekli görülen diğer konular da oy çokluğuyla kurul gündemine alınabilir.

c) (Değişik:RG-10/7/2019-30827)Kurul toplantılarında belirtilen görüşler ve alınan kararlar, kurulca seçilen yazman tarafından tutanak altına alınır ve imzalanır. Kararlar oy çokluğuyla alınır. Eşitlik hâlinde kurul başkanının katıldığı görüş kabul edilir. Alınan kararlar, karar defterine yazılarak uygulanmak üzere toplantıya katılamayanlar da dâhil yönetici ve öğretmenler tarafından imzalanarak dosyasında saklanır.

ç) (Değişik:RG-10/7/2019-30827)Öğretmenler kurulu toplantıları ders saatleri dışında yapılır. Ancak, gerekli hâllerde okul müdürünün önerisi, il/ilçe millî eğitim müdürlüğünün onayıyla ders saatleri içinde de kurul toplantısı yapılabilir. Bu durumda öğrenciler izinli sayılır.

 (3) Tek öğretmenli birleştirilmiş sınıflı ilkokullarda öğretmenler kurulu toplantısı yapılmaz.

Yönetmelik maddesinine göre şu hususlara dikkat etmemiz gerekir:

-Eğer tek öğretmenli yani birleştirilmiş sınıf uygulaması olan okullarda çalışıyorsak kurul toplantısı yapılmaz.

-Öğretmen kurulu gündeme maddeleri 5 gün önceden öğretmenlere duyrulur.

– Alınan kararlar, karar defterine yazılarak uygulanmak üzere toplantıya katılamayanlar da dâhil yönetici ve öğretmenler tarafından imzalanarak dosyasında saklanır.

– Öğretmenler kurulu toplantıları ders saatleri dışında yapılır. Ancak, gerekli hâllerde okul müdürünün önerisi, il/ilçe millî eğitim müdürlüğünün onayıyla ders saatleri içinde de kurul toplantısı yapılabilir. Bu durumda öğrenciler izinli sayılır.

Mebajans.com

film izle ,evden eve nakliyat ,youtube mp3 ,

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

gazeteler sınıf öğretmeni adıyaman haber özel ders
mersin escort
film izle ,evden eve nakliyat ,youtube mp3 ,