Meb Personeli, Kamudan Haberler-Mebajans.com

Öğretmenlere yepyeni bir eğitim verilecek

Öğretmenlere yepyeni bir eğitim verilecek
2 okuma
26 Aralık 2013 - 21:33

Bu eğitimler kapsamında 4 bin 500 öğretmene ise ‘Öğretmenlik ve Girişimcilik Eğitimi’ verilecek.

Bakanlık, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, 2011-2012 öğretim yılından itibaren yüz yüze eğitimin yanında uzaktan eğitim yaklaşımıyla da hizmetiçi eğitim veriyor. Bu kapsamda, 2011-2012 ve 2012-2013 eğitim öğretim yıllarında yaklaşık 500 bin öğretmene ulaşıldı.

Bu yıl merkezi olarak düzenlenen 383 eğitim faaliyetine 28 bin 929 öğretmen, mahalli olarak düzenlenen 23 bin 548 hizmet içi eğitime ise 247 bin 24 öğretmen katıldı. Öğretmenlerin mesleki gelişimi planı kapsamında, 2014 yılında da 206 hizmet içi eğitim programı düzenlenecek. Programlarla, 20 bin 994 öğretmen hizmet içi eğitime tabi tutulacak.

Seminerler arasında hızlı okuma ve hafıza teknikleri, zihinsel engellilerin eğitimi, saç toplama, drama, travma sonrası normal tepkiler, Fatih Projesi teknoloji kullanımı, protokol kuralları, zeka oyunları, öğretmenlik ve girişimcilik, Kur’an-ı Kerim, hadis ve hadis metinleri, Arapça seminerleri yer alıyor.

Eğitimlerde en fazla pay, 4 bin 500 kişi ile Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’ne bağlı okullarda görev yapan atölye-meslek dersleri öğretmenleri için hazırlanan Öğretmenlik ve Girişimcilik Eğitimi Semineri’ne ayrıldı.

Fakültelerin, işitme, görme engelliler ve üstün yeteneklilerin sınıf öğretmenliği ile sınıf öğretmenliği bölümlerinden mezun olan Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’ne bağlı özel eğitim okulları ve özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleriyle sözleşme imzalayan, 2 bin 480 öğretmene de Zihinsel Engellilerin Eğitimi kursu verilecek.

Fatih Projesi kapsamında ise bin 695 öğretmene teknoloji kullanımı, ağ altyapısı ve branş dersleri uygulama örnekleri seminerleri verilecek.

Pedagojik formasyonu bulunmayan 122 öğretmen için de Pedagojik Formasyon Kursu düzenlenecek.

memurhaber.com

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

muhasebe programları sınıf öğretmeni adıyaman haber