Meb Personeli, Kamudan Haberler-Mebajans.com

Okul Aile Birliği Toplantısı Nasıl Yapılır?

Okul Aile Birliği okulun önemli paydaşlarındadır. Çünkü Okul aile birliğini temel amacı aile, veli ve öğretmenler arasında iletişimi sağlamaktır. Peki okullarda kurulan Okul Aile Birliği işleyişi nasıldır. Toplantılar ne zaman ve nasıl yapılır detaylar haberimizde.

Okul Aile Birliği Toplantısı Nasıl Yapılır?
7.138
07 Kasım 2019 - 23:55

Okul ile aile arasında bütünleşmeyi gerçekleştirmek, veli ile okul arasında iletişimi ve iş birliğini sağlamak, eğitim ve öğretimi geliştirici faaliyetleri desteklemek, okulun ve maddi imkânlardan yoksun öğrencilerin eğitim ve öğretimle ilgili zorunlu ihtiyaçlarını karşılamak üzere okullar bünyesinde tüzel kişiliği haiz olmayan birlikler kurulur. Okul Aile Birliği ve toplantıları ile ilgili fikir sahibi olmak için Okul Aile Birliği Yönetmeliğinin 9.maddesine bakmak gerekir .İlgili maddeye göre;

Genel kurul, birliğin üyelerinden meydana gelir. Genel kurul, birlik yönetim kurulunun davetiyle her yıl en geç Ekim ayının sonuna kadar; yeni açılan okullarda ise okul müdürünün daveti üzerine okulun açıldığı tarihten itibaren en geç iki ay içinde okulda toplanır.

Genel kurul, katılan üyelerle toplanır ve bunların çoğunluğu ile karar alır. Ancak toplantı yeter sayısı, yönetim ve denetleme kurullarının asıl ve yedek üye sayısının dört katından, öğrenci mevcudu yüzün altında olan okullarda ise yönetim ve denetleme kurullarının asıl ve yedek üye sayısının iki katından az olamaz. Genel kurulun toplanamaması durumunda, en geç otuz gün içinde çoğunluk aranmaksızın toplantı yapılır ve kararlar katılanların çoğunluğu ile alınır.

Genel kurul toplantılarının yeri, zamanı ve gündemi en az onbeş gün önceden üyelere elden yazılı olarak bildirilir, okul ilan panosu ile okulun internet sayfasında duyurulur.  

Genel kurul, gündem maddelerini sırası ile görüşür. Gündem maddelerine ekleme ve çıkarma yapılarak değiştirilmesinde oy çokluğu aranır.

Mebajans.com

film izle ,evden eve nakliyat ,youtube mp3 ,

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sınıf öğretmeni adıyaman haber özel ders
mersin escort
film izle ,evden eve nakliyat ,youtube mp3 ,