Meb Personeli, Kamudan Haberler-Mebajans.com

Okulların kar nedeniyle tatil edildiği iller

Okulların kar nedeniyle tatil edildiği iller
0 okuma
11 Şubat 2015 - 22:06

İstanbul Valisi Vasip Şahin, perşembe günü okulların kar yağışı nedeniyle tatil olup olmayacağı sorusuna “Yağış yarın hafifleyeceği için okulların kapatılmasını öngörmüyoruz” dedi.

Ankara Valiliği, yarın okullarda eğitime devam edileceğini açıkladı.

Açıklamada, “Meteorolojik tahminlere göre eğitimin aksamasına neden olabilecek Hava Muhalefeti beklenmediğinden 12.02.2015 günü eğitime devam edilecektir” denildi.

Kar yağışının Cuma günü etkisini kaybedeceği açıklandı.

KAR TATİLİ OLAN İLLER

12 Şubat 2015 Perşembe günü Afyonkarahisar’da, Balıkesir’de, Çanakkale’de, Hakkari’de, Karaman’da, Konya’da, Samsun’da ve Uşak’ta eğitime ara verildi.

Uzmanlar akşamın ve gecenin ilerleyen saatlerinde bazı il ve ilçeler için de kar tatili olabileceğini belirtiyor.

AFYONKARAHİSAR

Afyonkarahisar’da valilikten yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve merkez ilçeye bağlı köy ile beldelerdeki okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerin, yarın bir gün süreyle tatil edildiği ifade edildi.Engelli ve hamile kamu görevlilerinin de yarın bir gün idari izinli oldukları belirtildi.

BALIKESİR

Balıkesir’de kar nedeniyle eğitime ara verilen ilçe sayısı 12’ye çıktı. Dün (salı) Karesi, Altıeylül, Erdek ve Balya’daki tüm okullarla Manyas, Gönen ve Susurluk’ta taşımalı eğitim ile yapılan okullarda tatil ilan eden İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri; kar yağışının sabaha kadar sürmesinin ardından Kepsut, İvrindi, Bigadiç, Sındırgı ve Savaştepe’de de ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiğini duyurdu. Kar yağışının diğer ilçelere oranla daha etkili olduğu Savaştepe’de tatil kararın ders zilinin çalmasının ardından açıklandığını söyleyen veliler tepki gösterdi.

ÇANAKKALE

Çanakkale’nin Yenice ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ve 13 Şubat’ta ara verilmesi kararlaştırıldı.

KARAMAN

Karaman’da yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi başta olmak üzere Başyayla, Ermenek, Sarıveliler ve Kazımkarabekir ilçelerinde okullar yarın tatil edildi.

KONYA

Konya’da yoğun kar yağışı nedeniyle 7 ilçede eğitime bugün ara verildi. Konya Valiliği, kentteki yoğun kar yağışı nedeniyle Kulu, Yunak, Çeltik, Seydişehir, Derebucak, Hadim ve Taşkent ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitimin bugün, 1 gün süreyle tatil edildiğini açıkladı.

SAMSUN

Samsun’da yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle Alaçam ve Canik ilçelerindeki bazı okullar ile Vezirköprü İlçesi’ndeki tüm okullar bir gün süreyle tatil edildi.

 

ENSONHABER