Meb Personeli, Kamudan Haberler-Mebajans.com

Pazartesi Bu İller Tatil Olabilir

Pazartesi Bu İller Tatil Olabilir
2 okuma
15 Aralık 2013 - 12:35

 METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Yapılan son değerlendirmelere göre; Bartın, Sinop, Kastamonu’nun kıyı ilçeleri, Trabzon, Rize, Artvin ve Ardahan çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerde kar, kıyılarda yağmur ve karlakarışık yağmur şeklinde olması beklenen yağışların Artvin ile Rize’nin doğu ilçelerinin yükseklerinde yoğun kar yağışı olarak görüleceği tahmin ediliyor. Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte, sabah ve gece saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor..

HAVA SICAKLIĞI :Kuzey, iç ve batı kesimlerde 3 ila 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, ülke genelinde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Rüzgarın; güney kesimlerde kuzey, kuzey kesimlerde güney ve batı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, bu akşam ve gece saatlerinde Batı Karadeniz kıyı kesiminde, bu gece saatlerinden itibaren ise Orta ve Doğu Karadeniz kıyı kesiminde yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.
UYARILAR
YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Artvin ile Rize’nin doğu ilçelerinin yükseklerinde yoğun kar yağışı beklendiğinden, ulaşımda aksamalar,görüş mesafesinde azalma ve buzlanma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
KUVVETLİ BUZLANMA VE DON UYARISI: Ege ve Akdeniz kıyılarında hafif, iç ve doğu bölgelerde kuvvetli olmak üzere ülke genelinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, zirai don, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu bölgelerde yüksek kar örtüsü ve devam eden kar yağışı nedeniyle eğimi fazla olan dik yamaçlarda yaşanabilecek çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
ZİRAİ DON UYARISI: Güney Ege ve Akdeniz kıyı kesimleri ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında halen tarımsal faaliyette bulunan üreticilerimizin zirai don olayına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

http://www.mebpersoneli.com/bu-iller-pazartesi-tatil-olabilir

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

muhasebe programları sınıf öğretmeni adıyaman haber