Meb Personeli, Kamudan Haberler-Mebajans.com

Siirtli Çocuklar Tarımla Buluştu

GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI EĞİTİM YAYIM VE YAYINLAR DAİRESİ BAŞKANLIĞI TARAFINDAN ÇOCUKLARA DOĞA BİLİNCİ VE ÇEVRE FARKINDALIĞINI KAZANDIRMAK, TARLADAN SOFRAYA GIDA ÜRETİM TEKNOLOJİLERİ VE GIDA GÜVENİLİRLİĞİ HAKKINDA BİLGİ VERMEK AMACIYLA DÜZENLENEN

Siirtli Çocuklar Tarımla Buluştu
2 okuma
19 Mayıs 2018 - 15:24

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından çocuklara doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek amacıyla düzenlenen “Lider Çocuk Tarım Kampı” etkinliği, Siirt’te bu yıl da çocukları tarımla buluşturdu.

3 gün süren ve tarımın birçok alanında bilgi ve deneyim sunan kampta öğrenciler, tarım yapılan alanlarda uygulamalı olarak bilgilendirildi. Bu yıl “Beslenme ve Gıda İçin Biyoçeşitlilik, Biyokaçakçılık ve Yenilebilir Otlar” temasıyla gerçekleştirilen kampa, merkez ilçede yer alan Fatih ve TOKİ İlkokulu’ndan 48 öğrenci ve sınıf öğretmenleri katıldı. Öğrencilere tarım hakkında bilgi veren İl Müdürü Demirhan, hayatın en önemli kısmının beslenme olduğunu ve doğru beslenmenin sağlıklı ve güvenilir gıda ile olacağını dile getirdi.

Demirhan, öğrencilerle sohbet ederek, gelecekte aralarından ziraat mühendisleri ve veteriner hekimler olmasını temenni etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

muhasebe programları sınıf öğretmeni adıyaman haber