Meb Personeli, Kamudan Haberler-Mebajans.com

Ünek: “Darbeci Zihniyete Karşı Kararlı Tavrımızdan Ödün Vermeyeceğiz”

TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN 28 ŞUBAT 1997 TARİHİNDE ‘DEMOKRASİYE BALANS AYARI’ BAHANESİYLE KARANLIK BİR SÜRECİN İÇERİSİNE İTİLDİĞİNİ ANIMSATAN MEHMET ÜNEK, “YILLAR ÖNCE BUGÜN, DEMOKRASİYİ BİR TÜRLÜ HAZMEDEMEYEN VESAYET ODAKLARI, YETKİLERİNİN DIŞINDA DEVLET GÜCÜNÜ KULLANARAK, MİLLET İRADESİYLE SEÇİLEN SİYASİ İRADEYE MÜDAHALE ETME GİRİŞİMİNDE BULUNMUŞLARDIR. TANKLARDAN ALDIKLARI GÜÇLE DEVİRLERİNİN 1000 YIL SÜRECEĞİ RÜYASINI GÖRENLER, BİRLİĞİMİZİ VE BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜ GASP ETMEYE TEŞEBBÜS ETMİŞ ANCAK BU DEVLETİN GERÇEK SAHİBİ OLAN MİLLETİMİZİN İRADESİNE VURULMAYA ÇALIŞILAN PRANGA ALLAH’IN İZNİYLE 10 YIL SÜRMEDEN TARİHİN DERİNLİKLERİNDE KAYBOLUP GİTMİŞTİR” DİYE KONUŞTU.

Ünek: “Darbeci Zihniyete Karşı Kararlı Tavrımızdan Ödün Vermeyeceğiz”
90
28 Şubat 2019 - 13:54

AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde vesayet odaklarına ve darbeci zihniyete karşı AK Parti olarak kararlı tavrımızdan ödün vermedik, vermeyeceğiz” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 28 Şubat 1997 tarihinde ‘Demokrasiye Balans Ayarı’ bahanesiyle karanlık bir sürecin içerisine itildiğini anımsatan Mehmet Ünek, “Yıllar önce bugün, demokrasiyi bir türlü hazmedemeyen vesayet odakları, yetkilerinin dışında devlet gücünü kullanarak, millet iradesiyle seçilen siyasi iradeye müdahale etme girişiminde bulunmuşlardır. Tanklardan aldıkları güçle devirlerinin 1000 yıl süreceği rüyasını görenler, birliğimizi ve bütünlüğümüzü gasp etmeye teşebbüs etmiş ancak bu devletin gerçek sahibi olan milletimizin iradesine vurulmaya çalışılan pranga Allah’ın izniyle 10 yıl sürmeden tarihin derinliklerinde kaybolup gitmiştir” diye konuştu.

İrtica kılıfıyla vatandaşların düşünce ve inanç özgürlüğünü zapturapt altına almaya yönelik gerçekleştirilen post modern darbe sonrası siyasi, idari, hukuki, ekonomik ve toplumsal alanlarda yaşanan dönüşümler onarılması güç değişimlere neden olduğuna değinen Ünek, şunları söyledi: “Darbeciler 28 Şubat’ta meşru bir iktidara karşı tıpkı 12 Eylül’de olduğu gibi gayrimeşru bir müdahalede bulundular. Bürokraside yer alan üst düzey yöneticilere haksız ve hukuksuz operasyonlar yapılarak sindirme politikası izlediler. Siyaseti bir araç olarak kullanarak toplumsal düzeni, özgürlükler ve demokrasi üzerine değil korku ve dayatmalar üzerine kurdular. Ülkemizi hukuk devleti olmaktan çıkarıp ideolojik zulümleriyle insanları değerlerine, inançlarına, kültürüne göre bölerek kategorize ettiler. Demokrasi faciası yaşanan Türkiye’de dini inançları gerekçesiyle eğitim ve çalışma hakları başta olmak üzere sosyal ve ekonomik haklarından yoksun bırakılan bir nesil toplumsal hayatın dışına çıkartıldı. İnançlarının yükümlülüğünü yerine getiren başörtülü kadınlarımız bu nedenle bedel ödedi, çok acılar çekti. Bugün gözyaşları dindi yaralar kapandı ancak izleri asla silinmedi. O gün hakları zorla elinden alına O gün hakları zorla elinden alınanlar, siyaset yapması engellenenler, başörtüsü nedeniyle eğitim hakkından edilenler bugün TBMM’de milletimize hakkıyla hizmet etmektedir. Siyaset sahnesinden silinmesi için okuduğu şiir gerekçe gösterilerek ‘muhtar’ olmasına dahi tahammül edilemeyen Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bugün milli iradeden aldığı güç ve inançla, vesayetçilerden, zulmedenlerden ve darbecilerden hukuk yoluyla hesap sormaktadır. Aziz milletimiz 15 Temmuz alçak darbe girişiminde demokrasi destanı yazarak Anadolu topraklarında darbeler tarihine nokta koymuştur. AK Parti iktidarıyla birlikte kırılan vesayet sistemi sonucunda böyle meş’um günlerin yaşanmaması için millet olarak hep birlikte omuz omuza mücadele etmeye devam edeceğiz. Darbeci zihniyeti tarihin karanlık sayfalarına gömen hükümetimiz ve milletimiz sayesinde artık hiç kimse devletin gücünü kullanarak milli iradeye kast etmeyi aklının ucundan bile geçiremez. AK Parti ana kademe, kadın ve gençlik Kolları olarak bizler üzerimize düşen görevin farkındayız. 28 Şubat’ta ikna olmadık! O dönem yaşananları unutmadık, unutturmayacağız. 28 Şubat’taki mağduriyetlerin, çektirilen acıların, yaşatılan ayrılıkların acısı yüreklerde sonsuza dek kalacak. Demokrasinin kazanımlarını hepimiz sonuna kadar koruyacağız. Kinle ya da nefretle değil adaletle hareket edeceğiz. Devletimizi, bayrağımızı, istiklalimizi ve demokrasimizi koruyacağız. 28 Şubat müdahalesinden 22 yıl sonra güçlü demokrasisi ve artan özgüveniyle ilham kaynağı olan bir Türkiye var artık. Güçlü Türkiye’nin güçlü yarınlarına milletimizle birlikte yürüyoruz. Kurulduğumuz ilk günden itibaren bizlere güvenip teveccühüne layık gören aziz milletimize saygılarımızı sunuyoruz.”

Yavuz Selim Meydanı’ndaki açıklamaya, AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, partililer ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katıldı.

film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sınıf öğretmeni adıyaman haber özel ders film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,