Meb Personeli, Kamudan Haberler-Mebajans.com

Yerli Ve Milli Siber Güvenlik Ürünleri Dmo Tekno Kataloğuna Girecek

ssb ile dmo arasinda imzalanan protokolle türkiye siber güvenlik kümelenmesi’nde yer alan firmalarin ürünleri dmo tekno kataloğuna girecek. protokolle siber güvenlik yazilimlari ve bilişim teknolojilerinin yerli ve milli bir altyapiya sahip olmasi hedefleniyor.

Yerli Ve Milli Siber Güvenlik Ürünleri Dmo Tekno Kataloğuna Girecek
185
07 Kasım 2018 - 15:17

SSB ile DMO arasında imzalanan protokolle Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’nde yer alan firmaların ürünleri DMO Tekno Kataloğuna girecek. Protokolle siber güvenlik yazılımları ve bilişim teknolojilerinin yerli ve milli bir altyapıya sahip olması hedefleniyor.

Savunma Sanayii Başkanlığı ile Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü arasında Siber Güvenlik Alanında İşbirliği Protokolü imzalandı. Savunma Sanayii Başkanlığı’nda gerçekleştirilen imza törenine Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdür V. Mücahit Civriz ile her iki kurumun temsilcileri katıldı.

İmzalanan protokolle, SSB himayesinde kurulan Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’nde yer alan firmaların kamu kurumlarıyla buluşturulması ve firmaların ürünlerinin DMO Tekno Kataloğunda yer alması sağlanacak. Protokol ile kamu kurum ve kuruluşlarında kullanılan siber güvenlik yazılımları ve bilişim teknolojilerinin yerli ve milli bir altyapıya sahip olabilmesi ve kamu alımlarında yerli ve milli ürün tercih edilmesi için yeni stratejiler geliştirilmesi amaçlanıyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

muhasebe programları sınıf öğretmeni adıyaman haber özel ders takipçi satın al